مضرات نوشیدن مشروبات الکلی

0

نوشیدن مشروبات الکلی برای بدن بسیار مضر بوده و این اکنون در سراسر جهان به اثبات رسیده است. در تیترهای خبری روزیاتو نیز به مضرات نوشیدنی های الکلی پرداخته شده است.
نوشیدن مشروبات الکلی برای برخی افراد تبدیل به یک نوع اعتیاد شده و این اشخاص بی آن که به نتایج زیان بار استفاده ی مکرر از الکل توجه داشته باشند، در این مسیر منحط پیش می روند. بعضی به دلیل فرار از اضطراب و موقعیت های روانی عصبی کننده به نوشیدن مشروبات الکلی پناه می آورند تا بدین ترتیب از میزان استرس خود بکاهند، اما با این کار و تکرار پیوسته ی آن مشکل بسیار بزرگتری به مشکلات خود می افزایند.

روزیاتو / مضرات مشروبات الکلی

روزیاتو / مضرات مشروبات الکلی

یکی از عوارض جدی مصرف الکل تخریب ویتامین B6 در بدن می باشد. ویتامین B6 خون رسانی به مغز را تامین کرده و با تقویت سیستم ایمنی بدن، بدن را در مقابل بیماری ها حفظ می نماید. B6 خواص آنتی اکسیدانی داشته و با مصرف الکل تمام این نکات مثبت را از دست خواهید داد.
کمبود ویتامین B6 باعث تورم بدن، ریختن موها و خونریزی می شود و پوست بدن شوره می زند. اگر این کمبود ادامه پیدا کند، باعث کم خونی و از بین رفتن بافت های بدن می گردد.
کمبود ویتامین B6 باعث ایجاد ضعف اعصاب شده و فعالیت روزانه ی شما را کاهش می دهد. خیلی زود احساس خستگی کرده و به راحتی عصبانی خواهید شد.
همین طور وقتی برای مدتی مداوم از الکل استفاده می کنید، کبد شما دیگر نخواهد توانست ویتامین D مورد نیاز خود را استفاده کند.
کمبود ویتامین D باعث کاهش تراکم استخوانی شده و دردهای شدید در کمر و پا ایجاد می کند.

روزیاتو / مضرات مشروبات الکلی

روزیاتو / مضرات مشروبات الکلی

پوکی استخوان نیز از عوارض های جدی کمبود ویتامین D می باشد. به علاوه کمبود ویتامین D می تواند نقش بسیار مهمی در بروز بیماری پارکینسون بازی کند. همین طور کمبود ویتامین D می تواند زمینه ساز بروز سرطان سینه و سرطان های پانکراس و پروستان نیز باشد.
مصرف زیاد الکل تاثیرات بسیار منفی بر بینایی چشم ها نیز دارند. همان طور که آگاه هستید چشم های انسان برای فعالیت خود به ویتامین A نیاز دارند. اما از طرفی دیگر الکل برای تبدیل به انرژی مقادیر زیادی از ویتامین A بدن را مصرف می کند و چشم ها دچار کمبود این ویتامین می شوند. به این طریق و در طی زمان مصرف الکل بر میزان بینایی چشم های انسان اثر بسیار سوئی خواهند گذاشت.
مصرف الکل باعث زیاد شدن ادرار شده و رفته رفته سلول های بدن را با کم آبی مواجه می سازد. همراه با این آبی که از بدن بی رویه دفع می شود، انواع املاح معدنی، ویتامین C، ویتامین B، کلسیم، روی، منیزیم و پتاسیم نیز از بدن خارج می شوند.
به طور کلی با تحقیقاتی که صورت گرفته میزان مرگ و میر کسانی که در طول زندگی خود به مصرف الکل عادت داشته اند، بارها بیشتر از انسان هایی ست که از نوشیدنی های الکلی دوری کرده و به جای آن مایعات سالم مصرف کرده اند.
برای کسانی که به الکل اعتیاد ندارند، درک این که این نوشیدنی تنها یک زائل کننده ی عقل است و نه تنها حلال مشکلات نبوده بلکه زمان را برای رفع آن چه پیش آمده خواهد کشت، راهنمای خوبی خواهد بود.

روزیاتو / مضرات مشروبات الکلی

روزیاتو / مضرات مشروبات الکلی

برای آن دسته از افرادی که به خوردن مشروبات الکلی اعتیاد دارند، نیز باید یک برنامه ی منظم و درمانی چیده شود و خود فرد با اراده ی محکم در صدد حذف این سم مهلک از رژیم غذایی خود بربیاد.
با دانستن این که مشروبات الکلی چه صدمات جبران ناپذیری به بدن انسان زده و سلامت وی را به خطر می اندازند، ترک این نوشیدنی ها کار چندان سختی نخواهد بود.

اشتراک:

نظرات بسته اند