مصرف فست فود میان کودکان آمریکایی رکورد زد!

0

نتایج یک تحقیقات نشان داده است که مصرف فست فود میان کودکان آمریکایی بیش از هر زمان دیگری رواج یافته است.

منوهای رنگارنگ، طراحی داخلی فست فود و آن همه تبلیغات بر در و دیوار شهر باعث شده تا پیر و جوان همگی توجه شان به سمت غذاهای فوری جلب شود. آمریکایی ها بیش از هر ملت دیگری از غذاهای خانگی فاصله گرفته و وابسته به غذای بیرون شده اند.

به گزارش دیلی میل؛ شیوع مصرف فست فود بین کودکان آمریکایی با توجه به منوی غذاهای سالم و کم ضرر که در اختیار آنها گذاشته شده افزایش یافته است. همانطور که می دانید بسیاری از غذاهای فست فودی کم ضرر و سالمند!

طبق این گزارش تمایل کودکان بیشتر به سمت غذاهای فوری نا سالم است و همچنین حاظر نیستند نوشیدنی های کم شکر را به جای نوشابه استفاده کنند و همچنان روی خوردن فست فود های پر کالری اسرار دارند.

مصرف فست فود

مصرف فست فود

آمار 74 درصدی دانش آموزانی که از غذاهای نا سالم استفاده می کنند نشان از وخامت اوضاع دارد. پافشاری بر این عادت غذایی نا درست موجب ناراحتی خانواده ها شده است.

چاقی و اضافه وزن نشان از عادات غذایی نا صحیح دارد. طبق تحقیقاتی دیگر در آمریکا؛ بیش از 35 درصد از مردم 7 ایالت آمریکا به شدت دچار چاقی و اضافه وزن هستند.

به گفته کارشناسان وجود نمک فراوان در فست فود ها باعث افزایش فشار خون، تنگی عروق و کبد چرب می شود. مصرف بیش از حد فست فود چاقی و بسیاری از امراض دیگر را به ارمغان می آورد.

اصولا فست فود هایی که از سبزیجات و میوه خام تهیه می شوند سالم شمرده میشوند و در پیشگیری از سرطان نقش دارند.

اشتراک:

نظرات بسته اند