مصاحبه با یک فریلنسر موفق

2

شاید زمانی که صحبت از کسب درآمد از طریق فریلنسرینگ می شود، تصور درستی از نحوه ی رسیدن به موفقیت از این طریق نداشته باشیم.

سایت های برونسپاری برای متقاضیان کار در خانه زمینه ی کاری ایده آلی فراهم آورده و از طرف دیگر کارفرمایان برای استخدام فرینلسر حرفه ای به منبع گسترده ای از فریلنسرها در تخصص های گوناگون دسترسی پیدا می کنند.

در اینجا به مصاحبه ای که با یکی از فریلنسرهای موفق فعال در سایت کارک صورت گرفته نگاهی می اندازیم:

علی حریر ساز فریلنسر موفق

علی حریر ساز فریلنسر موفق

سلام علی آقا لطفا خودتان را معرفی کنید:
بنده علی حریرساز هستم طراح و گرافیست و مدیر بازاریابی و تبلیغات، متولد مشهد و در حال حاظر ساکن تهران. متولد سال 1370. مدرک تحصیلیم لیسانس مدیریت هستش و حدود 9 سال میشه در زمینه بازاریابی و فروش و همچنین طراحی گرافیک فعالیت دارم. در شهر مشهد در مراکز تجاری و برندهای مختلف مشاور تبلیغات بودم و در زمینه طراحی هم با برندهای مختلفی فعالیت کردم.
همیشه تو طراحی هام سعی کردم اگر شده تا 10 بار هم تغییراتی رو انجام بدم تا کارفرما از کار خوشش بیاد و باب دلش بشه و همچنین سعی میکنم طرح هامو همیشه حرفه ای و با حوصله انجام بدم.

چطور با کارک آشنا شدید؟
من با سایت خوب کارک از طریق جستجو در گوگل آشنا شدم و در حال حاضر از این اشنایی خیلی راضی هستم.

کار فریلنسینگ و دور کاری را چگونه ارزیابی می کنید ؟
خب همونطور که میدونیم  فریلنسینگ یه شیوه جدید برای کسب درآمد هستش البته برای فریلنسرها یعنی در ایران تازه رواج پیدا کرده و در این روش دو طرف چه کارفرما چه فریلنسر به راحتی میتونن در یک محیط امن باهم کار کنن و خیال هر دو طرف راحت باشه.
در این روش هر شخصی که کاری برای انجام دادن داشته باشه به جای اینکه بخواد کلی زمان بذاره و تو شهرش دنبال یه برنامه نویس و یا یه طراحی و یا یه مترجم و … بگرده به راحتی در داخل سایت کارک میتونه یه پروژه ایجاد کنه و افرادی که مهارت اون کار رو داشته باشند میتونن پیشنهاد بدند و کارفرما با بررسی نمونه کارهای قبلی و سابقه و همچنین قیمت طرف پروژش رو به بهترین فرد واگذار کنه و همچنین از اون طرف فریلنسر میتونه به راحتی در خانه و پشت میزه خودش و عاری از هرگونه دغدغه شروع به کسب درآمد کنه.
برای کسانی که خواستار استقلال هستند و میخواند برای خودشون کار کنن یه گزینه خیلی عالی هست و اگر بخوام در یک جمله وبسایت فریلنسینگ کارک رو تعریف کنم اینطوری میشه که :
((شما در کارک هم میتونید کارتون رو به کسی دیگه واگذار کنید و هم میتونید به خوبی درامد کسب کنید.))
و به نظرم با روش فریلنسینگ دیگه نه کسی بیکار میمونه و بیکاری معنایی نداره و هم کسی کارش رو زمین نمیمونه و میتونه سریع کارش رو انجا بده.
 
برای کسانی که می خواهند کار فریلنسینگ را شروع کنند چه توصیه ای دارید؟
کسانی که میخواهند این کار رو شروع کنند پیشنهادم اینه که یه محیط خوب برای خودشون اول از همه تو خونه فراهم کنن. یه میز کار خوب و محیطی که شما رو ملزم به کار کنه و طوری نشه که تا ظهر خواب باشید و ظهر بلند شید و بخواید کار کنید.
و همچنین سعی کنید تخصصی تر به این روش نگاه کنید و فکر نکنید کاره پاره وقتی هست.
و از همه مهمتر از فریلنسرهای عزیز و دوستانم میخوام که تو قیمت دادن خیلی توجه کنند و اینقدر قیمت های پایین پیشنهاد ندهند و کمی بهتره برای کاری که میکنیم ارزش قائل باشیم من همین چند روه پیش دیدم یکی از دوستان برای طراحی یه لوگو قیمت 10 هزار تومان داده بود و یا برای طراحی یه بروشور قیمت 15 هزار تومان داده بودن و آیا به نظر خودتون واقعا قیمت طراحی یه لوگو 10 هزار تومان هستش؟!!آیا قیمت طراحی یه بروشور 15 هزار تومان هستش؟!! بهتره کمی برای کارمون و وقتی که میذاریم ارزش قایل باشیم.
 
آینده کار فریلنسینگ را در ایران چگونه ارزیابی می کنید؟
به نظر من آینده خوبی داره این روش در ایران و تا الان خیلی خوب جا افتاده و به جایی خواهد رسید که به نظرم تمام کارها از طریق همین روش انجام خواهد شد حالا درسته یه عده ای هنوز در این مورد چیزی نمیدونن ولی به زودی بین همه جا میفته این روش.

امکانات کارک برای انجام کارهای فریلنسیگ و برون سپری کارها را چگونه میبینید؟ موردی هست که لازم باشد به امکانات سایت اضافه شود؟
امکانات وبسایت کارک به نظرم از هر لحاظ تکمیله و با تغییرات خوب و به جایی که اخیرا انجام شد کامل کامل شد.
و به نظر من به تمام سایت های فریلنسینگ سایت کارک از همه بهتره و چند دلیل برای این صحبتم در زیر میارم :
•    رایگان بودن ایجاد پروژه
•    هزینه پایین ارتقای عضویت نسبت به وبسایت های دیگه
•    تبلیغات خوب و گسترده وبسایت کارک برای معرفی به دیگران و جذب پروزه های جدید که اصلا در سایت های دیگه این مورد دیده نمیشه
•    بخشی مجزا بنام سرویس که اصلا در سایت های دیگه نیست و به خوبی میتونی هنرتو در قالب سرویس به دیگران معرفی کنی
•    ظاهر جذاب وبسایت و …
و همچنین به نظر من با تغییرات اخیر تمام مواردی هم که کم بود به سایت اضافه شد و دیگه فکر نمیکنم از این بهتر بشه دیگه چون همه چی برای یه کسب درآمد و انجام پروژه ها محیاست.
 
چه توصیه و درخواستی از کارفرمایان دارید؟
تنها درخواست من از کارفرمایان عزیز و کسانی که پروژه ایجاد میکنند فقط و فقط اینه که تو بررسی کردن و انتخاب فریلنسرها دقت و بررسی کامل رو انجام بدند و همیشه دنبال پایین ترین قیمت نباشند.
همیشه پایین ترین قیمت الزاما بهترین کار نیست.
بعضی از فریلنسرها درسته قیمتی کمی بیشتر میدهند ولی در کنار اون قیمت یه کاره با کیفیت و همیشگی در اختیارتون میذارن نه اینکه شما دوباره مجبور بشید یه پروژه دیگه ایجاد کنید و دوباره کارتون رو انجام بدید.
کمی بیشتر هزینه کنید بهتر از اینه که کار بی کیفیت تحویل بگیرید.

در مورد آخرین یا بهترین پروژه یا سفارش موفقی که در کارک داشتید به ما بگین :
خب تو این چند ماهی که فعالیتمو شروع کنم تو سایت خوب کارک پروژه های زیادی انجام دادم و از همش راضی بودم چه کافرمایان عزیز و چه پروژه ها و پروژه ای نبوده که از اون یکی دیگه بهتر بوده باشه و همشون خوب و راضی کننده بودند.
 
در پایان اگر سخن یا حرف ناگفته ای دارید بفرمایید :
در پایان میخوام تشکر کنم از مدیر خوب و موفق سایت کارک که محیطی رو در اختیار ما گذاشته که بتونیم به  راحتی کسب درآمد کنیم و همچنین کارفرمایان کارشون رو انجام بدند و ممنون از اینکه با تبلیغات و هزینه های بجایی که انجام میدید برای رونق گرفتن بهر این سایت.

اشتراک:

2 دیدگاه

  1. فراهانی در

    تو این دوره زمونه آدم اگه تخصصی داره بهتره واسه خودش کار کنه چون شرایط شرکتها واقعا سخته