مشخصه یک سایت فروشگاهی کاربر پسند کدامند؟

2

رقابت بین کسب و کارهای اینترنتی بالا گرفته و هر کسی سعی دارد به نحوی گوی سبقت را از رقیبان برباید. این درحالی است که موتورهای جست و جو شب روز حرکات همه را زیر نظر دارند، و جای هیچ گونه تقلبی نیست!

مدیران وب سایت های فروشگاهی به جذب کاربر بیش از هر کس دیگری اهمیت می دهند. اما بدون داشتن یک استراتژی خوب نمیتوان کاربران را راضی نگه داشت. توجه کنید کاربران تنوع طلب، کم صبر و راحت طلبند. باید طوری رفتار کنید که این سه مولفه را در سایت تان داشته باشید. برای این کار بهتر است یک فریلنسر طراح سایت استخدام کنید.

طراحی فروشگاه اینترنتی به مانند چیدمان قفسه های یک فروشگاه می باشد. استفاده از کاتالوگ و نماهای گرافیکی زیبا از محصولات، بیان خصیصه های محصولات، قیمت و حتی مقایسه ای با دیگر محصولات مشابه بسیار کارآمد خواهد بود.

سایت فروشگاهی

سایت فروشگاهی

رعایت موارد زیر به بهتر شدن یک سایت فروشگاهی بسیار کمک خواهد کرد.

* توضیحات محصولات را به طور کامل بنویسید

* قرار دادن باکس جستجو در دید کاربر

* نمایش دادن تصاویر مختلف از یک محصول در کنار توضیحات

* نمایش محصولات مرتبط

* آسان کردن عملیات خرید

* نگهداری سبد خرید

* پشتیبانی آنلاین مشتریان

* نمایش کلیه خصوصیات محصولات

مواردی گه به آنها اشاره شد. برای راحتی کاربر و اطمینان از خرید محصول اصلی و با کیفیت لازم و ضروری هستند. فراموش نکنید تنها کاربران در صورتی خرید خواهند کرد که از کیفیت محصول مطمئن شوند. همچنین عملیات خرید را هر چه می توانید ساده تر کنید. این روزها هیچ کس حوصله ثبت کد ملی یا شماره تلفن ثابت راندارد!

اشتراک:

2 دیدگاه

  1. برزو ارجمند در

    الان انقدر قالب سایت فروشگاه به صورت رایگان هست که آدم گیج می شه که کدوم رو انتخاب کنه. من خودم به شخص تا حالا 4 5 تا فروشگاه اینترنتی راه انداختم همه رو هم نصفه کار ول کردم رفت. برای این کارا باید تیم باشید. یه نفره دست صدا نداره درست می گفتن قدیمی ها

  2. مرسی از نکات مفیدی که ارائه دادید. برخی سایتهای فروشگاهی اصلا این نکات رو در طراحی رعایت نکردن و آدم وقتی واردشون میشه سردرگم میشه و سریع میاد بیرون