مسنجر تلگرام بومی سازی می شود!

0

تلگرام در ایران آنقدر محبوبیت یافته که باعث شده تا وزیر اطلاعات و فناوری ارتباطات، به فکر بومی ساختن این مسنجر بیوفتد.

در جدیدترین گفته های محمد جواد آذری جهرمی که دیروز در جلسه ای با اعضای کمیسون ولایی مجلس شورای اسلامی داشته این که تلگرام بومی سازی میشود، کمی بیشتر قابل توجه بود.

جهرمی با تاکید بر اینکه پیام رسانهای بومی توسعه خواهند یافت. این اقدام را برای امنیت بیشتر و رفع نگرانی کاربران ایرانی دانست.

او در ادامه افزود: با توجه به اینکه تلگرام از خارج کشور ناوبری میشود و امروزه همه افراد اطلاعات شان را از این طریق تبادل میکنند. و متاسفانه اخبار داغ و محرمانه، پیامک های مهم و اسناد جمهوری اسلامی ایران نیز از طریق تلگرام در حال انتقال است که باعث شده است تا به دلیل ناوبری این پیام رسان از خارج از کشور، اطلاعات مردم در اختیار اجنبی ها قرار گیرد.

تلاش ما در حوزه پیام رسان ها، بومی سازی تلگرام و رشد و توسعه پیام رسان های بومی است.

بومی سازی تلگرام

جهرمی با بیان اینکه در بعضی از شهرستان ها و جاده ها مشکل آنتن دهی ضعیف تلفن همراه وجود دارد، گفت: در رابطه با رفع مشکل آنتن دهی اقداماتی انجام شده است و امیدواریم این مشکل به زودی رفع شود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر استفاده سالم فرصت های فضای مجازی به نفع کشور، رویکرد ما استفاده سالم و صحیح از فضای مجازی برای بهبود شرایط فضای مجازی است و قصد داریم از آن بهره برداری مفید و مثبتی داشته باشیم.

اشتراک:

نظرات بسته اند