مزایا و معایب مهاجرت به کانادا

0

در سالهای اخیر ایرانیان بسیاری به کانادا مهاجرت کرده اند، عده ای در پی تحصلات و علم بوده اند و برخی هم به خاطر تفریح و آب و هوا و مناظر کانادا رهسپار این سرزمین شمالی قاره آمریکا شده اند. اقامت در کانادا مزایا و معایب خود را دارد و اینطور نیست که با مهاجرت به کانادا همه مشکلات خود به خود حل شوند و به هر طرف که نظاره کنی گل و بلبل ببینی!

همانطور که میدانید سفر به کانادا مزایای بسیاری دارد و معمولا کسانی که تور کانادا برپا می کنند یا کارهای مهاجرتی انجام میدهند تا می توانند از خوبی های کانادا سخن می گویند. در این نوشته مزایا و معایب مهاجرت به کانادا را بررسی خواهیم کرد تا مشخص شود با سفر به این کشور چه چیزهایی به دست و از دست خواهید داد.

مزایای مهاجرت به کانادا

● کانادا تقریبا کشور بی طرفی است و به جنگ و سلطه جویی در سایر کشورها نمی اندیشد. از این رو مورد توجه توریست ها قرار گرفته و امنیت خوبی دارد. در این کشور رفاه و آرامش بالایی حکم فرما است و همواره در حال رشد هم می باشد.

● مردم کانادا بسیار با ادب و خونگرمند، وقتی بیشترین با میزان با سواد ها در دنیا را دارد باید هم چنین باشد. از لحاظ کنار آمدن با مردم کانادا خیالتان راحت باشد. ایرانیان بسیاری هم در این کشور زندگی میکنند و می شود بسیاری از آنها را در هر جایی از کانادا دید و گپی با آنها زد در چنین محیطی کمتر غم غربت سراغتان خواهد آمد.

● سازمان آموزشی کانادا از کیفیت بالایی برخوردار است، کسانی که دنبال تحصیلات هستند بدون دغدغه می توانند به سازمان آموزشی این کشور اعتماد کنند.

● سیستم خدمات درمانی دولتی در کانادا نیز بسیار پیشرفته و ارزان است. شهروندان بریتانیا، خدمات درمانی و تأسیسات مرتبط در کانادا را بهتر از کشور خودشان توصیف کردند.

● کانادا کشوری است که بحران اقتصادی نداشته از این رو شرایط برای کسانی که دنبال سرمایه گذاری هستند بسیار مناسب است. دلار کانادا همچنان ارزش بالایی دارد، بازار کار همچنان برای افراد تازه جا داشته و هنوز حس مثبت اندیشی در کانادا جریان دارد.

● در کانادا بیش از هر کشور دیگری پارک، کتابخانه و مکان های تفریحی عمومی به چشم میخورد که نشان از کیفیت زندگی در این کشور است.

● کانادا کشوری چهار فصل است و آب و هوا در هر فصل تغییراتی به خود میگیرد همان چیزی که ایرانی ها به آن عادت کرده اند! در این کشور برای هر فصل جاذبه و تفریحاتی وجود دارد و از سفر در کانادا کسی خسته نمی شود.

مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

معایب مهاجرت به کانادا

سعی کردیم به صورت خلاصه مزایای مهاجرت به کانادا را بیان کنیم حالا نوبت به معایب آن میرسد که در ادامه خواهدی خواند.

● درست است که در بالاتر اشاره شد که کانادا چهار فصل است اما هر چه باشد کانادا است و نزدیک قطب و سرما در این سرزمین حکم رانی میکند. زمستان های کانادا خصوصا نواحی شمالی تر بسیار سرد و طولانی هستند و به تمام معنا طاقت فرسا!

● کارهایی که برای مهاجرت و ویزای کانادا انجام دهید امکان دارد مدتی طول بکشند که البته برای هر کشور دیگری هم اقدام کنید زودتر از این زمان به نتیجه نمیرسید. این وقت ها و کاغذ بازیها می توانند هر کسی را کلافه کنند.

● کانادا کشور ارزانی نیست و اگر حرفه ای خاص و تخصص یا پول کافی ندارید بهتر است از فکر مهاجرت در بیایید، در این کشور مالیات های سنگین میتواند شما را از کارتان پشیمان کند.

در نهایت باید گفت که بهتر است پیش از مهاجرت به کانادا یا هر کشور دیگری بهتر است یک بار به آنجا سفر کنید و از نزدیک زندگی در آنجا را تجربه کنید بعدا اقدام به مهاجرت کنید.

اشتراک:

نظرات بسته اند