مزایا و معایب فریلنسر برای کارفرما کدامند؟

0

تمام کارهایی که میشود از خانه یا هر جایی به صورت آنلاین به شرکت یا شخصی ارائه داد، را فریلنسینگ میگویند. این نوع کسب و کار هم برای کارفرما مزایایی دارد و هم برای کاربلد!

برای سهولت در یافتن فریلنسر مناسب توسط کارفرما در فضای مجازی وبگاه های مخصوصی نیز طراحی شده اند که یک نمونه از آنها پونیشا است. اگر شما هم پروژه ای دارید که و به دنبال یک متخصص هستید، برای استخدام فوری فریلنسر اینجا کلیک کنید.

استخدام فریلنسر مزایا و معایبی برای کارفرما دارد که در ادامه میتوانید مهمترین موارد آن را بخوانید.

مزایای استخدام فریلنسر برای یک کارفرما

* استفاده از سیستم های فریلنسینگ به کارفرما اجازه می دهد، بین هزاران فریلنسر با مهارت ها و دستمزد های مختلف، بهترین گزینه را با توجه به ملاک ها و بودجه ی خود انتخاب نماید.

* به دلیل رقابتی که بین فریلنسرها برای تصاحب کار در این سیستم وجود دارد، امکان شکسته شدن قیمت ها و انجام پروژه با هزینه کمتر نیز وجود دارد.

* دیگر نیازی نیست کارفرما، کارمندان بی شماری بگیرد و ماهیانه ای ثابت پرداخت کند تا اگر در بخشی از کار مشکلی پیش آمد آن ها بتوانند آن را حل کنند. بلکه می تواند در صورت لزوم و به صورت پروژه ای فرد یا گروهی از متخصصین را به خدمت بگیرد و تنها در ازای انجام کار به آن ها پرداخت داشته باشد.

* استفاده از برونسپاری به کارفرما کمک می کند تا توان خود را روی مسائل مهمتر در کسب و کارش متمرکز کند و بخش های فرعی را از طریق هزاران نیروی متخصص داخلی یا خارجی انجام دهد.

معایب فریلنسینگ برای یک کارفرما

به عنوان مهم ترین عیب های این سیستم برای کارفرمایان می توان به موارد زیر اشاره نمود:

* وقتی تعداد پروژه های فرعی زیاد می شود، یافتن فریلنسرهای قابل اعتماد و دارای تخصص کافی، تبدیل به کاری زمان بر، طاقت فرسا و مشکل ساز می شود. برای کم رنگ کردن این مشکل، استفاده از سیستم های معتبر که فریلنسرهای زیادی در آن مشغول به فعالیت هستند می تواند اقدامی راهگشا باشد.

* اگر در انتخاب فریلنسر و عقد قرارداد فریلنس دقت لازم به عمل نیاید، می تواند دردسرهای بزرگی ایجاد کند. باید سعی شود فریلنسری متعهد انتخاب شود تا از بروز مشکلات مختلف در آینده جلوگیری شود.

اشتراک:

نظرات بسته اند