مزایا و سازوکار بیت کوین+اینفوگرافیک

0

پیشرفت فناوری و نفوذ اینترنت در تمامی جنبه های زندگی بشر امروز، سبب شکل گیری یک نوع واحد پول مجازی به نام بیت کوین شده است. بیت کوین یک ارز دیجیتالی است که اصلا وجود خارجی ندارد و هیچ سازمان جهانی آنرا به رسمیت نمی شناسد، ولی این ارز تاثیر خود را بر کاربران اینترنت و فضای مجازی گذاشته است.

در مطلب “بیت کوین چیست؟” تا حدودی با این ارز دیجیتالی عجیب و غریب آشنا شدید؛ اما برای اشخاصی که تا به حال چنین عبارتی به گوششان نخورده است، هضم قضیه کمی مشکل است.

بیت کوین یک ارز دیجیتالی است که صاحب خاصی ندارد. در اصل بیت کوین به هیچ بانک مرکزی، کشور یا سیستمی وابسته نیست.
شاید شکل گیری ارزهای دیجیتالی نظیر بیت کوین به این دلیل باشد که مبادله‌ ی مالی راحت، سریع و امن بین گیرنده و فرستنده یکی از چالشهای جدی بین شرکتهای مختلف در تمام دنیاست.

زمانی هم که نرخ مالیاتها افزایش می یابد، ‌زمان انتقال پول بیشتر از حد انتظار به طول می انجامد. اینجاست که شرکتها به دنبال یک راه سریع برای نقل و انتقال پول می گردند. شاید بتوان ظهور ارزهای دیجیتال را همین موضوع دانست.

ساز و کار این سیستم هم به این صورت است که هر کاربر اینترنت مقداری پول از طریق این سیستم با روش‌های مختلفی که ساده ‌ترین‌ آنها بازی کردن است، به‌ دست می‌آورد. سپس کاربر از طریق یک اپلیکیشن امن می‌تواند با کاربر دیگری که از همین سیستم استفاده می‌کند، ارز دیجیتال نظیر بیت کوین رد و بدل کند.

به عبارتی این سیستم جدید و البته عجیب و غریب، علاوه براینکه در زمان صرفه ‌جویی می‌ کند، هزینه ی تبادل ارز را از بین می‌برد. همچنین این واحد پولی در کل دنیا قابل استفاده است و یک ارز بین المللی است.

از دیگر مزایای استفاده از بیت کوین باید گفت ‌برخلاف پولهای فلزی و کاغذی مرسوم مشکل حمل ‌ونقل یا فرسودگی ندارد. گفته می شود ارزش این واحد پولی وابسته به مسائل سیاسی و اقتصادی دنیا نظیر جنگ و نرخ نفت و طلا و غیره نیست و عرضه و تقاضا افت و خیز آنرا مدیریت می کند.

در آخر باید به امنیت بیت کوین اشاره کرد که نسبت به ارزهای حقیقی بسیار بالا است و در دنیای مجازی مشخصات گیرنده و فرستنده در آن قابل ردیابی و هک کردن نیست. حال در تصویر اینفوگرافیک زیر می توانید به زبان بسیار ساده تر با ساز و کار پول مجازی آشنا شوید:

اینفوگرافیک ساز و کار بیت کوین

اینفوگرافیک ساز و کار بیت کوین

اشتراک:

نظرات بسته اند