مراحل اخذ ویزای آلمان برای گردشگری

0

سالها است که کشور آلمان یکی از مقاصد اصلی سفر ایرانیان به اروپا محسوب می شود. سالانه دهها هزار ایرانی برای دریافت ویزای آلمان راهی سفارت این کشور در خیابان فردوسی تهران می شوند. مراجعات مردم با اهداف مختلفی نظیر گردشگری، تحصیلی و تجاری صورت می گیرد که اکثرا پس از طی پروسه ی مربوطه موفق به دریافت ویزا می شوند.
همه آنچه باید درباره اخذ ویزای آلمان بدانید را می توانید با کلیک روی لینک به دست بیاورید. اما اصلی ترین هدف از سفر ایرانیان به کشور آلمان توریستی است که باید ویزای آلمان توریستی را دریافت کنید که ما در این مطلب مراحل کار را توضیح می دهیم:
اگر قصد سفر گردشگری به آلمان را دارید باید ویزای توریستی آلمان را داشته باشید. قبل از هر چیزی بهتر است برای سفر گردشگری به آلمان از طریق آژانس مسافرتی و خرید تور آلمان اقدام کنید. اگر خودتان بخواهید شخصا اقدام به اخذ ویزای توریستی آلمان بکنید، پروسه ی بسیار طولانی ای دارد و ممکن است دست آخر درخواست ویزای شما رد بشود.
ویزای توریستی آلمان یک ویزای سه ماهه است که شخص بیش از این مدت اجازه ی حضور در کشور آلمان را نخواهد داشت. برای دریافت ویزای آلمان هر شخصی باید با مراجعه ی حضوری به سفارت شخصا اقدام بکند. مراحل دریافت ویزای گردشگری آلمان به صورت زیر است:
قبل از اقدام به اخذ ویزای آلمان بایستی کلیه مدارک مورد نیاز را با نهایت دقت آماده بکنید.

ویزای آلمان توریستی

ویزای آلمان توریستی

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی آلمان به شرح زیر است:

1_فرم تقاضای ویزا که باید با مراجعه به سایت سفارت جمهوری فدرال آلمان در تهران، فرم تقاضای ویزا را دانلود کرده و پرینت تهیه کنید. برای هر یک از اعضای خانواده که قصد سفر دارند باید یک فرم مجزا تهیه شود.
2_شناسنامه ی ایرانی
3_گذرنامه که باید حتما اعتبار آن بیشتر از 6 ماه از تاریخ پایانی اعتبار ویزای درخواستی شما باشد. لازم است کپی از صفحات اول تا پنجم و تمامی صفحاتی که مهر ویزا خورده اند، تهیه بکنید.
4_سه قطعه عکس رنگی. در صورتی که نام همراهان در گذرنامه ی شما درج شده باشد، باید دو قطعه عکس رنگی از هر کدام از همراهان خود نیز تهیه بکنید. کلیه ی عکسها بایستی عکس رنگی، زمینه سفید، تمام‌رخ در ابعاد 4 در 6، کمتر از سه ماه پیش گرفته شده و کاملاً با ظاهر فعلی صاحب عکس مطابقت داشته باشد.
5_دعوت نامه که باید از سوی شخصی که شما را می شناسد و مقیم آلمان است ارسال شده باشد. در صورت نداشتن آشنا برای ارسال دعوت نامه بایستی برگه ای ارائه بدهید که نشان بدهد شما برای مدت اقامت خود در آلمان هتل رزرو کرده اید.
6_ اجازه کتبی و رسمی والدین یا قیم قانونی که مربوط به کودکانی است که تنها یا به همراه شخص ثالث سفر می کنند.
7_ اسناد رسمی شغلی و منابع مالی که نشان بدهد قصد سفر و مدت اقامت شما در آلمان با سطح مالی شما تناسب داشته باشد. این معیار بر طبق حداقل حقوق روزانه ی شما ضرب در تعداد روزهای اقامت شما محاسبه می شود.
8_گواهی اشتغال به تحصیل که برای دانش آموزان و دانشجویان است.
9_بیمه ی مسافرتی یکی دیگر از الزامات دریافت ویزای توریستی است که شامل هزینه‌های احتمالی بازگشت به میهن تحت مراقبتهای پزشکی، هزینه‌های احتمالی نیاز به درمان و یا هزینه‌های بیمارستانی اضطراری می شود.
10_ هزینه اخذ ویزای توریستی آلمان که ۶۰ یورو است و در زمان ارائه‌ ی مدارک به صورت نقدی از درخواست کننده دریافت می شود.
حال که مدارک شما آماده است باید آنها را تحویل سفارت بدهید که برای این منظور بایستی وقت ملاقات و مصاحبه ی حضوری برای شما تعیین بشود. برای تعیین وقت ملاقات باید با در دست داشتن گذرنامه به صورت حضوری به سفارت مراجعه بکنید. صدور ویزای آلمان گردشگری به همراه بررسی اولیه مدت زمان دو هفته به طول می انجامد. حتی این زمان ممکن است تا صدور قطعی و کامل شدن مدارک افزایش یابد. اما در اکثر موارد حداکثر تا ۶ هفته بعد از تحویل مدارک به بخش کنسولی، تکیف شما را مشخص می کنند که آیا برای شما روادید صادر خواهند کرد و یا شما باید از این سفر صرف نظر کنید.

اشتراک:

نظرات بسته اند