مذهب هندوها در جزیره بالی

0

با خرید تور بالی به این جزیره که سفر کنید، چیز های عجیب و غریب زیادی می بینید. اول از همه باید بگوییم که در این جزیره ی زیبای واقع در اندونزی، آنچه که بیش از همه چیز توجه شما را به خود جلب خواهد کرد، آب شفاف و آبی رنگ دریاست که با شن های ساحلی سفید رنگ و جنگل های سبز رنگ، شما را به وجد خواهند آورد.

از سوی دیگر، معابد گوناگونی را خواهید دید که نشان از فرهنگ مردم بالی دارد. در بالی، مراسمی اجرا می شود که تطهیر نام دارد. علی رغم این که اندونزی بزرگترین کشور مسلمان جهان است، اما دین رسمی مردم جزیره ی بالی هندو است و تا حدود زیادی با هندوئیسمی که درهند رواج دارد، متفاوت است.

مراسم تطهیر در بالی

مراسم تطهیر در بالی

هندوهایی که در بالی زندگی می کنند، در طبخ غذاهای خود از گوشت استفاده می کنند و برخلاف هندی ها، تنها سه خدا دارند. حتما می دانید که هندوهایی که در هند زندگی می کنند، بت پرستند و خدایان زیادی دارند.

مذهب هندو را می توان یکی از قدیمی ترین مذاهب دنیا دانست که اکنون بیش از 900 میلیون نفر این مذهب را دارند. مذهب هندو مکتبی ماورای طبیعی است و اجازه نمی‌دهد که پیروانش فقط به دنیا یا آخرت دل‌خوش کنند؛ زیرا مذهب هندو هدف بزرگ‌تری را دنبال می‌کند و آن دست‌یابی به حقیقت زندگی است.

مراسم تطهیر در بالی

مراسم تطهیر در بالی

هندوها هنرها و اعمالی مانند انجام کارهای هنری، علمی، سنتی، سیاسی و اجتماعی ابزاری برای رسیدن به رستگاری می دانند، به همین دلیل یک هندوی واقعی تمام این کارها را با نیتی پاک و به بهترین شکل ممکن انجام میدهد. جالب است بدانید که رقص نیز جیئی از آیین هندو هاست و جایگاه والایی در این فرهنگ دارد.

مراسم تطهیر در بالی

مراسم تطهیر در بالی

پس اگر با خرید تور بالی با هندوها مواجه شدید، از فرهنگ آنها تعجب نکنید.

در آدرس زیر در این باره بیشتر بخوانید:

http://www.parmidatours.com/post/2365

اشتراک:

نظرات بسته اند