محافظت از چشم در برابر گوشی

0

اگرچه گوشی های هوشمند کمک های بسیاری به انسان می کنند اما عوارضی هم دارند که نمی توان بی تفاوت از کنارشان گذشت. یکی از مهمترین عوارض استفاده از گوشی هوشمند متوجه چشمان ما است.

چشم ها از آسیب پذیر ترین بخش های بدن ما در مقابل صفحه نمایش گوشی و تبلت هستند. با توجه به کیفیت روز افزون این صفحه نمایش ها خطرات استفاده از موبایل نیز بیشتر می شوند.

خیره شدن به گوشی، تبلت، نوت بوک و … برای مدت زمانی طولانی باعث خستگی، خشک شدن، خارش و حتی تاری دید می شوند که گاها به سر درد می انجامد.

راهکارهایی برای جلوگیری از این عوارض وجود دارند که در ادامه خواهید خواند.

پلک بزنید و خیره نشوید

احتمالا میدانید که پلک زدن برای سلامت چشمان چقدر موثر است و سطح چشم را خیس نگاه می دارد. خیره شدن به گوشی خشکی سطح چشم را به دنبال دارد و برای جلو گیری از این کار بیشتر سعی کنید پلک بزنید.

پوشش محافظتی

لایه های نازک محافظتی برای کاهش نور های خیره کننده در فروشگاه های لوازم جانبی موبایل وجود دارند که تا حد زیادی نورهای مضر صفحه نمایش را کاهش می دهند بهتر است این لایه های محافظتی برای کمتر کردن آسیب به چشمان استفاده کنید.

محافظت از چشمان

محافظت از چشمان

کمی قانونمند باشید

شاید خنده دار به نظر برسد اما برای نگاه کردن به صفحه نمایش موبایل یا رایانه نیز قانونی وجود دارد که بهتر است آنرا رعایت کنید. نام این قانون 20-20-20 است. این قانون می گوید؛ به ازیای هر 20 دقیقه نگاه کردن به صفحه نمایش 20 ثانیه به چشمانتان استراحت دهید و برای اینکار به 20 فوتی تان نگاه کنید.

روشنایی صفحه نمایش را تنظیم کنید

امروزه صفحه نمایش گوشی ها قابلیت تنظیم نور و رنگ را دارند. بنابر این سعی کنید همیشه بهترین وضعیت را انتخاب کنید. روشنایی کم میتواند همانند روشنای زیاد خطرناک باشد. سعی کنید متناسب با محیط روشنایی را تنظیم کنید.

اشتراک:

نظرات بسته اند