مجلس هم به افزایش قیمت خودرو چراغ سبز نشان داد

0

این روزها بحث گران شدن خودروها بالاتر رفته و بنا بر ادعای برخی منابع خودروسازان احتکار را راهی مناسب برای افزایش قیمت می بینند و گویا در جلسه کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی به افزایش قیمت خودرو ها چراغ سبز نشان داده شده.

بیشتر بخوانید: مشخصات و قیمت mvm x33

کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی درحالی 30 ام اردیبهشت درخواست افزایش قیمت خودرو ازسوی خودروسازان را بررسی کرد که یک روز پیش از این جلسه، سخنگوی این کمیسیون از احتکار خودروهای داخلی برای تأثیر بر بازار و افزایش قیمت ها خبر داده بود.

حسین باستانی وعده داده بود که بحث احتکار خودروهای داخلی در جلسه کمیسیون صنایع مطرح شود اما دبیر دوم این کمیسیون، یعنی سیدجواد حسینی کیا، از طرح نشدن بحث احتکار در نشست کمیسیون خبر داد.

البته محمدرضا منصوری، یکی از اعضای کمیسیون صنایع مجلس، هم گفت که خودروسازان داخلی، بحث احتکار خودرو را رد کرده اند و به نمایندگان مجلس پیشنهاد داده اند که از مجموعه خودروسازی های داخلی بازدید کنند.

در این جلسه اگرچه به ظاهر جمع بندی خاصی انجام نشده است و قرار است که این جلسات ادامه یابد، اما سخنان دبیر دوم کمیسیون صنعت درباره غیرارادی بودن بخشی از افزایش قیمت ها و زدن مهر تأیید بر نظر وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره افزایش 9.6 درصدی قیمت خودروهای داخلی، از چراغ سبز مجلس به خودروسازان برای افزایش قیمت محصولاتشان، حکایت دارد.

افزایش قیمت خودرو

افزایش قیمت خودرو

فراموش شدن ادعای احتکار

در حالی که پیش از برگزاری جلسه کمیسیون صنایع با خودروسازان، حسینی کیا بحث اصلی این نشست را قیمت خودرو و اقداماتی که منجر به افزایش قیمت خودرو شده است، معرفی کرد، پس از اتمام این جلسه، او از مطرح نشدن بحث احتکار خودرو ازسوی خودروسازان خبر داد. به گفته دبیر دوم کمیسیون صنایع، در این جلسه خودروسازان مسائل خود را مطرح کردند و به بررسی دلایل افزایش قیمت خودرو پرداختند.

زیان میلیاردی ایران خودرو و سایپا

به گفته حسینی کیا اگر بخش متعادلی از هزینه های خودروسازان جبران نشود، در سال جاری ایران خودرو چهار هزار و 700 میلیارد تومان و سایپا دو هزار و 800 میلیارد تومان زیان خواهند کرد. او اضافه کرد: جمع بندی ای که وزارت صنعت داشته است، افزایش 9.6 درصد قیمت خودرو بوده است تا خودروسازان زیان نکنند.

اشتراک:

نظرات بسته اند