ماوس ارگونومیک راهی برای کاهش درد مچ دست

2

ماوسهای ارگونومیک کار را برای کاربران رایانه، راحت تر از چیزی که بود، کرده اند. استفاده از ماوس های سنتی همیشه درد های مچ را به همراه داشته. اما با ظهور نسل جدید ماوسها باید این درد ها و مشکلات مچی و مفصلی نیز رخت بربندند.

ماوس ارگونومیک نوعی ماوس است. که دست را در حالت طبیعی نگه میدارد. درست همانند دست دادن با یک نفر و یا گرفتن یک بستنی قیفی!

همانطور که گفته شد این نوع ماوس ها بگونه ای طراحی شده اند که همه مشکلاتی که نسل قدیم موس ها داشت از سر راه برداشته اند. ولی در نگاه اول شاید کمی غیر عادی به نظر برسند دلیل انهم عادت به ماوس های سنتی خودمان است.

به این ماوس ها، ماوس عمودی هم گفته میشود. چراکه شکل آنها طوری است که به صورت هرمی و ایستاده طراحی شده اند. و باید انها را در مشت گرفت تا کارکرد.

این ماوس ها باعث می شوند حرکات مچ دست نرم تر شود و کشش کمتری به مفصل ها وارد شود.

موقعیت قرارگیری دست بر روی ماوس کاملا طبیعی است و عمل کلیک کردن و قرار دادن انگشتان در این موس ها مشابه موس های قدیمی است این ماوس ها برای افرادی که دست کوچک دارند توصیه نمی شود و دست های بزرگ بهتر می توانند با این ماوس ها کار کنند، اما در کل کار با آن ها ساده است.

در کار با ماوس ارگونومیک نیاز نیست مچ دست را خیلی تکان دهید به جای آن بهتر است بازویتان را بیشتر حرکت دهید. این ماوس نیاز به پد ندارد و شما می توانید به نرمی آن را بر روی میز حرکت دهید بدون اینکه حرکات، شکسته یا ناهماهنگ شوند.

ماوسهای ارگونومیک در دسته ماوسهایی با قیمت معمولی قرار میگیرند و برای تهیه آن با مشکل مالی مواجه نمیشوید.

اشتراک:

2 دیدگاه

  1. شیوا قمی در

    برای من خیلی خوبه انقدر که تایپ می کنم همیشه مچم درد میکنه. چند هست حالا؟