بهمن ماه منتظر ماشین برلیانس تاکسی باشید!

3

پیش تر در خبرها شنیدیم “ماشین برلیانس جایگزین تاکسیهای فرسوده می شود” و حالا طبق اظهارات یک مقام مسئول در تاکسیرانی، از بهمن ماه ماشین برلیانس وارد ناوگان تاکسیرانی کشور می شود.

چند هفته قبل مدیر عامل سایپا طی مراسم رونمایی از ماشین برلیانس تاکسی در هشتمین نمایشگاه شهر ایده آل در جزیره ی کیش، از جایگزینی تاکسیهای فرسوده با برلیانس خبر داد. پس از گذشت دو هفته از انتشار این خبر، سرپرست اتحادیه ی تاکسیرانی تاریخ این جایگزینی را ابتدای بهمن ماه عنوان کرده است.

مراسم رونمایی ماشین برلیانس تاکسی

مراسم رونمایی ماشین برلیانس تاکسی

به گزارش سی اس وب به نقل از ایسنا، مرتضی ضامنی با اعلام این خبر گفت: رونمایی و قرارداد اولیه ی ورود تاکسی برلیانس انجام شده و سایپا نیز قول داده است که مسائل حقوقی و قراردادی آن را تا پایان ماه جاری نهایی کرده تا بتوانیم از ماه آینده ماشین برلیانس را وارد ناوگان تاکسیرانی کنیم.

مرتضی ضامنی در ادامه گفت: تغییر مدیریت در سایپا نوید همکاریهای خیلی خوبی را داده است به طوری که در جلسه‌ای با حضور تیم مدیریتی جدید سایپا و در همایش شهر ایده ال در جزیره کیش اتفاقات خوبی رقم خورد و این اراده شکل گرفت تا شرکت سایپا در حوزه ی تاکسیرانی با ما همکاری کند.

ایشان نوید آنرا داد  که تا دو سال آینده تمامی خودروهایی که از طریق شرکت سایپا وارد ناوگان تاکسیرانی شده اند از چرخه ی تاکسیرانی خارج شوند. به گفته ی ضامنی اکثر آنها خودروی پراید هستند که تمامی آنها طی دو سال آینده به سن فرسودگی خواهند رسید.

سرپرست اتحادیه ی تاکسیرانی های شهری در ادامه به مراسم رونمایی از ماشین برلیانس تاکسی در 12 ام دی ماه اشاره کرد گفت: سایپا نیز در زمینه ی ورود خودروهای آریو و برلیانس و ون اعلام آمادگی کرده است و امیدواریم شاهد سهیم شدن شرکت سایپا به عنوان دومین شرکت خودروسازی در کشور در حوزه ی تاکسیرانی باشیم. در حقیقت این اقدام گام جدی در راستای تسریع نوسازی ناوگان تاکسیرانی و تحقق شعار سال “اقدام و عمل و اقتصاد مقاومتی” است.

ضامنی تصریح کرد: رونمایی و قرارداد اولیه ی ورود تاکسی برلیانس انجام شده و سایپا نیز قول داده که مسائل حقوقی و قراردادی آن را تا پایان ماه جاری نهایی کند تا بتوانیم از ماه آینده خودروی برلیانس را در ناوگان تاکسیرانی داشته باشیم.

به گفته ی سرپرست اتحادیه ی تاکسیرانی های شهری در حقیقت قرار نیست خودروی برلیانس جایگزین خودروی دیگری شود. به عبارتی تاکسی برلیانس در سامانه ی تاکسیرانی شهری کشور وارد شده و مالکین خودروهای فرسوده می ‌توانند خودروی برلیانس را به عنوان یکی از گزینه‌ های انتخابی برای خودروی جایگزین فرسوده انتخاب کنند.

باید گفت ماشین برلیانس تاکسی در اصل جایگزین تاکسیهای پرایدی می شود که نتوانسته اند شاخصها و ضوابطی که از سال ۸۷ توسط شورای عالی ترافیک شهرهای کشور در خصوص ورود خودروها به ناوگان حمل و نقل عمومی تدوین شده بود را پاس کنند. بنابراین تاکسیها پراید شرکت سایپا حذف شده و به جای آنها برلیانس تاکسی جایگزین می شود.

اشتراک:

3 دیدگاه

  1. یادش بخیر یه زمانی پیکان رو میخواستن حذف کنن حالا پراید بعدشم لابد سمند

  2. کلا عمر خودروهای تولید داخل کمه بعد چند سال میشن خودرو فرسوده بعضیاشون از اول فرسودن بابا یکم استاندارد تر تولید کنین

  3. واقعا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ واقعا قراره بشه تاکسی؟ خیلی بده که بابا