ماشین برلیانس به زودی جای پراید را در تاکسیرانی می گیرد!

0

پس از پراید، سمند و پژو 405 حالا نوبت به ماشین برلیانس می رسد که وارد ناوگان تاکسی رانی کشور شود. طرح مذکور در راستای نوسازی ناوگان تاکسی رانی و حذف تاکسیهای فرسوده به مرحله ی اجرا گذاشته می شود.

ماشین برلیانس از جمله برندهای خودروسازی چینی است که اخیرا با شرکت سایپا قرارداد همکاری بسته است. در این همکاری شرکت سایپا چند مدل ماشین برلیانس از جمله برلیانس H330 ، H230 و H220 را در ایران مونتاژ و در اختیار علاقه مندان قرار می دهد.

جایگزینی پراید تاکسی با ماشین برلیانس

جایگزینی پراید تاکسی با ماشین برلیانس

حال قرار است تا دو سال آینده ماشین برلیانس برای همیشه جای پراید را در تاکسی رانی بگیرد. سرپرست اتحادیه ی تاکسیرانیهای شهری کشور با اعلام این خبر از توافقی مبنی بر تولیید تاکسی برلیانس سخن گفت.

به گزارش سی اس وب به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مرتضی ضامنی در این راستا گفت:‌ با سایپا توافقی مبنی بر تولید تاکسی برلیانس صورت گرفته و قرار است همراه خودرو آریو محصولی دیگر از سایپا، وارد ناوگان تاکسیرانی کشور شود.

به گفته ی ایشان آریو تاکسی سال گذشته به ناوگان تاکسیرانی اضافه شده بود که بنا به دلایلی ادامه تولید ی این خودرو به عنوان تاکسی متوقف شد که مجددا از سر گرفته خواهد شد.

ضامنی اضافه کرد: مجوزهای لازم برای شماره گذاری برلیانس به عنوان تاکسی اخذ شده و در انتظار قرارداد نهایی شرکت خودروسازی ساپیا است که در مرحله ی نخست ۱۰ هزار ماشین برلیانس به ناوگان تاکسیرانی کشور اضافه خواهند شد.

این مقام تاکسیرانی زمان آخرین ماشین پرایدی که مجوز تاکسی دریافت کرده سال 87 اعلام کرد و افزود: با این وجود تمامی تاکسیهای پراید در آستانه ی فرسودگی قرار دارند و تا ۲ سال آینده حتی یک دستگاه پراید در مجموعه ی تاکسیرانی فعالیت نخواهد داشت.

به گفته ی ضامنی طبق مصوبه ی هیات وزیران سن فرسودگی تاکسیها ۱۰ سال است و هر تاکسی که به سن ۱۰ سال برسد مشمول فرسودگی است و باید در طرح نوسازی شرکت کند.

براساس این مصوبه تاکسیها در همان سالی که به سن فرسودگی می ‌رسند موظفند در همان سال هم برای نوسازی مراجعه کنند.  اگر تاکسی داران برای نوسازی مراجعه نکنند، شهرداری شهر مربوطه موظف است که پروانه ی فعالیت آنها را لغو کرده و اجازه ی فعالیت به آنها ندهند.

با این وجود در حال حاضر ۳۰ هزار تاکسی پراید در سطح کشور در سامانه ثبت هستند و مسافر کشی می‌ کنند که با توجه به نزدیک شدن به سال 97 دیگر شاهد پراید تاکسی نخواهیم بود و پیش از آن باید جایگزینی برای آن پیدا شود که ماشین برلیانس یکی از آنها است.

به گفته ی این مقام تاکسیرانی، خودروهایی که به عنوان تاکسی انتخاب می‌شوند، باید استانداردهای تعیین شده از سوی شورای عالی ترافیک را دارا باشند.

اشتراک:

نظرات بسته اند