لیست انتقام آریا استارک در بازی تاج و تخت

0

بدون شک یکی از پرطرفدارترین سریالهای تاریخ، سریال بازی تاج و تخت یا همان Game of thrones است که کمتر عشق سریالی پیدا می شود که آنرا ندیده باشد. شاید یکی از جذاب ترین شخصیتهای سریال کسی نباشد جز آریا استارک که بینندگان از کودکی تا نوجوانی با او همراه بوده اند.

آریا استارک بازی تاج و تخت

آریا استارک بازی تاج و تخت

آریا استارک دختر کوچک خانواده ی مشهور استارک است که جز اصلی ترین مهره های این داستان و سریال محسوب می شوند. اما در این میان آریا استارک با وجود سن و سال کمش نقش مهم و حیاتی ای را در این درام تخیلی ایفا می کند به طوری که بیننده را حیرت زده می کند.
شاید آنچه درباره ی آریا نظر شما جلب کرده باشد، لیست بلند بالایی از افرادی باشد که او قصد کشتنشان را دارد. آریا برخلاف دختربچه ها به جای عروسک بازی، یک شمشیر زن حرفه ای است و در طول داستان با شخصیتهایی روبه رو می شود که ضربه ای اساسی به خانواده و دوستان او می زنند. همین موضوع باعث می شود این شمشیر زن کوچک لیستی از افرادی تهیه کند که روزی از آنها انتقام بگیرد. حال به لیست مرگ آریا استارک در سریال بازی تاج و تخت نگاهی می اندازیم و دلیل قرار گرفتن آنها را در لیست بیان می کنیم:
۱- سرسی لنیستر: منفور ترین چهره ی سریال کسی نیست جز سرسی لنیستر که در فصل جدید بر تخت آهنین نشسته و قصد دارد با متهدانش دشمنان را از پیش رو بردارد. او در فصل اول به نا حق ند استارک، پدر آریا را به خیانت متهم کرده و پس از دستگیری باعث شد که دستور قتل وی توسط پسرش، جافری، صادر شود.

سرسی لنیستر سریال بازی تاج و تخت

سرسی لنیستر سریال بازی تاج و تخت

۲- ایلین پَین: دومین شخص کسی نیست جز جلادی که سر پدر آریا را از تن جدا کرد. از این شخصیت در داستان خبری نیست اما آریا کماکان مصمم است تا انتقام خود را از او بگیرد.
۳- ملیساندر: جادوگر سریال که شخصیت بسیار مرموزی دارد، به دلیل بردن گندری از گروه “برادران بدون پرچم” در این لیست قرار گرفته است. گرچه آریا هنوز از خیلی کارهای شیطانی این که این شخصیت انجام داده است خبر ندارد.
۴- بریک دوندارین: این شخصیت کسی بود که گندری را به ملیساندر فروخت و سگ شکاری را آزاد کرد. او در فصل جدید به همراه شخصیت سگ شکاری به سمت شمال می رود تا با وایت واکرها مقابله کند. این شخصیت بارها در طول داستان مرده است و به لطف دوستش ثوروس اهل میر که خدای روشنایی است و توانایی زنده کردن مرده ها را دارد تاکنون به طور جدی نبرده است و شاید آریا بتواند او را برای همیشه به کشتن بدهد!
۵- ثوروس اهل میر: او نیز که رفیق شفیق بریک دوندارین است در فروختن گندری به ملیساندر و آزاد کردن سگ شکاری نقش داشته و به همین دلیل در لیست سیاه آریا قرار گرفته است.
۶- پولیور: این شخصیت یکی از اعضای لیست آریا است که توسط او کشته شد. این شخص به دلیل دزدیدن شمشیر معروف آریا با نام”Needle” و کشتن دوست آریا یعنی لومی در این لیست قرار گرفته بود. آریا به کمک سگ شکاری توانست در مهمانخانه ای در وستروس شمشیرش را از پولیور پس گرفته و بلافاصله توسط آن گلوی او را بدرد.
۷- جافری برثیون: یکی از منفور ترین و احمق ترین شخصیتهای سریال بدون شک جافری است که دستور کشتن پدر آریا و دوست او میکا را در فصل اول صادر کرده بود. این شخصیت بی رحم و سنگدل به دلیل این ظلم بزرگ و اقدامات بی رحمانه ی دیگری که انجام داده بود در این لیست بلند بالا جای داشت. اما او به طرز ناباورنانه ای در مراسم عروسی اش توسط لیتل فینگر و اولنا تایرل مسموم شده و در جا کشته شد. مرگ او دل تمامی بینندگان را خنک و کار آریا را راحت کرد.

جافری برثیون سریال بازی تاج و تخت

جافری برثیون سریال بازی تاج و تخت

۸- رورژ: این شخص به دلیل شکنجه ی مردم در هررنهال و تهدید آریا به تجاوز و مرگ در لیست سیاه قرار داد. اما او در جایی در طول داستان زمانی که به آریا و سگ شکاری حمله کرد توسط آریا به قتل رسید.
۹- گرگور “کوه” کلیگین: دلیل حضور در فهرست مرگ شکنجه در هررنهال و اعمال وحشتناکش در ریورلندز است. او که در حال حاضر یک زامبی است توسط اوبرین مارتل کشته شد اما استاد بزرگ “کیبورن” با آزمایشهای خود او را به زندگی بازگرداند.
۱۰- سندور “سگ شکاری” کلیگین: او به دلیل کشتن میکا، پسر قصاب و دوست آریا به دستور جافری در فصل اول و در جاده ی کینگزرَود در این فهرست جای دارد. بعدتر می بینیم در طول سریال این دو با هم همسفر می شوند و از شخصیت هم خوششان می آید، اما آریا استارک در انتهای فصل چهارم او را رها کرد تا بمیرد که سگ شکاری توسط برادر رَی نجات یافت.
۱۱- تایوین لنیستر: او مغز متفکر در پشت قضیه ی عروسی سرخ جایی که خانواده ی استارک قتل عام شدند بود. اما او در کمال ناباوری به دست پسرش تیریون در دستشویی کشته شد. اینجا هم آریا در حذف کردن افراد از لیست سیاهش نقشی نداشت اما دل بیننده حسابی خنک شد.

تایوین لنیستر سریال بازی تاج و تخت

تایوین لنیستر سریال بازی تاج و تخت

۱۲- مرین ترانت: او به خاطر قتل سیریو فورل، استاد شمشیربازی آریا اولین نفر در فهرست مرگ آریا استارک بود. خوبی ماجرا آنجاست که این شخص به دست خود آریا به طرز کاملا خشمگینانه ای کشته شد. آریا در مهمانخانه ای در براووس، ابتدا چشمهای او را کور کرد سپس در حالی که خودش را به او معرفی می کرد با ضربات آرام و متداوم خنجر، او را کشت.
۱۳- والدر فری: این شخص همان شخصی است که در عروسی سرخ خانواده ی آریا را قتل عام کرد. در انتهای فصل 6 او به طرز کاملا خصمانه و انتقام جویانه ای او و کلیه اشخاصی که در کشتار خانواده اش نقش داشتند را کشت.

والدر فری سریال بازی تاج و تخت

والدر فری سریال بازی تاج و تخت

در این لیست بلند بالا برخی زنده و برخی به دست آریا یا به دست روزگار کشته شده اند، اما نظر شما چیست، آیا اشخاصی مانند سرسی به دست آریا کشته می شوند یا جور دیگری از صحنه ی روزگار محو می شوند؟

اشتراک:

نظرات بسته اند