قیمت تور ترکیه همچنان همان است

0

ترکیه از جمله کشورهایی بود که طی سالهای اخیر ، روند رو به رشد گردشگری خود را پشت سر میگذاشت . این کشور با تبلیغات گسترده ، ساخت مجموعه های گردشگری ، هتلهای بسیار لوکس و زیبا و ارائه ی خدمات وژه در کنار جاذبه های گردشگری اش ، توانسته بود به یکی از ابر قدرت های توریسم در منطقه تبدیل شود . اما این سیر صعودی ، با ایجاد نا امنی ها و حملاتی که در این کشور رخ داد به سقوط منجر شد ، سقوطی که ترکیه حاضر به پذیرش آن نیست .
در پی حملات تروریستی که در کشور ترکیه رخ داده بود ، سفر به این کشور از سوی بسیاری از کشورها که منابع مهمی از گردشگردر این کشور محسوب میشدند ، محدود شد . یکی از این کشور ها که سالانه گردشگران بسیاری را به ترکیه اعزام میکرد ، ایران بود . در پی این حملات ، سفر ها به ترکیه کنسل شد و متاسفانه تکلیف پولهایی که به حساب هتل ها و خدمات گردشگری ترکیه ریخته شده بود ، مشخص نشد . از همین رو ، سفر به این کشور از سوی ایران و از سوی آژانس های مسافرتی بسیار محدود شد .
در جدیدترین اخبار روز گردشگری ، رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات گردشگری تهران اعلام کرد که آژانس‌های گردشگری ظرفیت سفر به ترکیه را ۵۰ درصد کاهش دادند.
رضا اباذری رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات گردشگری تهران درباره اوضاع بازار برای تقاضای سفر به ترکیه پس از اعلام لغو ممنوعیت سفر به ترکیه اظهار داشت: قطعاً‌ اوضاع خاص ترکیه از لحاظ امنیتی و نحوه پرداختن رسانه‌ها به این موضوع بر مخاطبان سفر به ترکیه بی‌تأثیر نبوده است اما ترکیه همچنان یکی از مقاصد سنتی است که گردشگران ایرانی به آن رغبت نشان می‌دهند.

وی همچنین در ادامه ی سخنان خود اینگونه گفت : اما آژانس‌های گردشگری برای اینکه وضعیت بازار مشوش نشود ظرفیت سفر به ترکیه را ۵۰ درصد کاهش داده‌اند تا عرضه و تقاضا به یک تعادل نسبی برسد. البته این وضعیت تا شهریور ماه ادامه دارد. به گفته ی وی ، کاهش ظرفیت برای سفر به این کشور احساس میشد چرا که اگر این اتفاق رخ نمیداد ، عرضه زیاد و تقاضا کم می‌شد در نتیجه حتی بر کیفیت خدمات هم تأثیر منفی می گذاشت.
در هر جای این دنیا که اتفاق نا به سامانی رخ دهد ، به سرعت هزینه ی گردشگری در آن کاهش میابد و نرخ تورهای سفر و گردشگری پایین می اید . از آنجایی که ترکیه اوضاع نا ارامی را پشت سر میگذارد ، بسیاری از مسافران تصور میکنند که فیمت تورهای این کشور کاهش یافته است و آنها میتواند خدمات گردشگری از جمله رزرو هتل ، خرید بلیت هواپیما و بسیاری دیگر را با قیمت پایین تری دریافت کنند ، اما با وجود این نا امنی ها ، ترکیه هنوز اثرات را نپذیرفته است و قیمت ها را در هیچ زمینه ای کاهش نداده است . از سوی دیگر آژانس‌های گردشگری ایران هم طبق قراردادهای قبلی، گردشگر به ترکیه می‌فرستند به همین دلیل قیمت تورها مثل قبل است و هیچ کاهشی نیافته است.
البته اینکه هنوز با توجه به نا امنی های موجود در این کشور  ،هنوز برخی از افراد به ترکیه سفر میکنند ، سوال بر انگیز است!

اشتراک:

نظرات بسته اند