قلعه ی ادینبورگ در اسکاتلند

0

کشور اسکاتلند را شاید کمتر در زمره ی مقاصد گردشگری در تور اروپا 96 قرار دهید، اما جالب است بدانید که در اسکاتلند نیز مکان های دیدنی بسیاری وجود دارند که در نوع خود منحصر به فرد و کمیاب هستند.

از این رو اگر با خرید تور اروپا تابستان 96 قصد سفر به کشورهای این قاره را دارید، بد نیست که به فکر بازدید از اسکاتلند و به خصوص ایدنبورگ باشید.

برای خرید تور اروپا، کلیک کنید.

یکی از عجیب ترین بناها و در عین حال کمی رعب انگیز در ادینبورگ اسکاتلند، قلعه ی ادینبورگ است. این قلعه برای سال های سال محل شکنجه و کشتار بی رحمانه ی زندانیان نگونبخت در اسکاتلند بوده است.

بیشترین فجایع و ستم ها به زندانی ها در این قلعه رخ داده و به همین سبب به مکانی نفرین شده معروف گشته است.

قلعه ی ادینبورگ جایی ست که بارها و بارها از آن صدای ارواح شنیده شده و گزارشات متعددی از رفت و آمد ارواح در این قلعه بیرون آمده و دهان به دهان شده است.

تور اروپا و قلعه ادینبورگ اسکاتلند

تور اروپا و قلعه ادینبورگ اسکاتلند

افتخار ملی اسکاتلند

از طرفی دیگر باید وجه دیگر قلعه ی ادینبورگ که به نوعی افتخار ملی کشور اسکاتلند هست را نیز در نظر گرفت.
در سال 1923 میلادی وزارت جنگ اسکاتلند که تا پیش از این بر قلعه سلطه داشت، این مکان را ترک کرده و به محل جدید خود در ردفورد رفت. از آن پس ارتباط قلعه با ارتش قطع نشد، اما از انحصار مطلق بیرون آمد.

 شبح فلوت زن قلعه ی ادینبورگ اسکاتلند

اگر از اشباح ترسی نداشته و از وقایع ماور الطبیعه نیز هراسی ندارید، شاید بتوانید در قلعه ی ادینبورگ با شبح فلوت زن روبرو شده و با شجاعت از وی عبور کنید.
به جز شبح فلوت زن، طبل زن بی سر و روح زندانیانی که در این قلعه شکنجه شده اند نیز دیده شده اند. حتی برخی گزارشات حاکی از سرگردان بودن روح یک سگ در تونل های این قلعه بوده که در میان قبرها پرسه می زده است.

تور اروپا و قلعه ادینبورگ اسکاتلند

تور اروپا و قلعه ادینبورگ اسکاتلند

روح فلوت زن

داستان روح فلوت زن به جایی برمی گردد، که فلوت زنی را برای کشف آن چه در عمق قلعه وجود دارد، به تونل های زیرین فرستاده و قرار بود وی با صدای فلوتش از حضور خود در جاهای مختلف دیگرانی که در سطح زمین منتظر بودند ، را باخبر کند. تا جایی صدای فلوت وی به گوش می رسید، اما پس از جایی دیگر صدای فلوت فلوت زن نیامد و هر چه به دنبال او گشته و جستجو کردند، او را نیافتند.
پس از آن تا امروز صدای فلوت این فلوت زن گم شده در قلعه ی ادینبورگ شنیده می شود…

تور اروپا و قلعه ادینبورگ اسکاتلند

تور اروپا و قلعه ادینبورگ اسکاتلند

داستان جانت داگلاس

جانت داگلاس زنی بود که در هفدهم جولای سال 1537 در این قلعه سوزانده شده و پسرش را نیز برای تماشای سوزانده شدن ی آورده بودند.
این طور که می گویند روح نا آرام بانو جانت همیشه در بخش‌هایی از قلعه پرسه می‌زند. صدای وهم ‌آلود کوبش گاه شب‌ها به گوش می ‌رسد که مربوط است به کارگرانی که سکوی سوزاندن او را ساختند.
تا کنون چندین تیم تحقیقاتی با وسایل مجهز و کشف حقیقت به قلعه ی ادینبورگ فرستاده شده و همه ی آن ها با حقایقی عجیب و غیر قابل توصیف با منطق بازگشته اند!

تور اروپا و قلعه ادینبورگ اسکاتلند

تور اروپا و قلعه ادینبورگ اسکاتلند

اشتراک:

نظرات بسته اند