قابلیت instantview در تلگرام چیست؟

2

تلگرام که اخیرا سعی کرده خودش را از اپلیکیشن های برگرفته از آن مجزا کند. قابلیت های جدیدی را اضافه کرده و سعی دارد، تا قابلیت هایی مانند حالت روح را  از اپلیکیشن هایی چون موبوگرام حذف کند. این اقدام تلگرام تلافی جویانه نبوده بلکه برای حفظ حریم خصوصی کاربران است.

جدیدترین قابلیتی که این روزها همه از آن صحبت میکنند. «instantview» است. البته مدتها قبل این ویژگی توسط تلگرام معرفی شده بود. اما تنها تعداد محدودی از سایت ها میتوانستند از آن استفاده کنند.

گزارش ها خبر از اجرای قابلیت اینستنت ویو برای 2274 سایت میدهند. در این بین سایت های ایرانی هم به چشم میخورند.

اینستنت ویو یا نمایش سریع ویژگی است، که با قرار دادن لینک سایت هایی که شامل این ویژگی میشوند. پس از فراخوانی پیش نمایش آن پیوند در تلگرام و ارسال آن، یک دکمه اینستنت ویو نیز در پایین پیش نمایش لینک ظاهر میشود. که با کلیک بر روی آن کل متن و تصاویر موجود در آن پیوند به صورت نمایش سریع بدون خروج از تلگرام، نمایان میشود.

این قابلیت، کاربران را برای مشاهده مطالب موجود در لینک. بی نیاز در خروج از تلگرام میکند.

قابلیت اینستنت ویو

قابلیت اینستنت ویو

نحوه کار با  قابلیت  اینستنت ویو در تلگرام بسیار آسان است. به این صورت که پس از ارسال لینک از سایت هایی که از این ویژگی بهره میبرند. یک دکمه instantview در انتهای متن کوتاه ظاهر میشود. که کاربر با کلیک روی آن میتواند خیلی سریع به محتوای آن لینک اعم از مطالب و تصاویر دست یابد.

در حالت instantview یا نمایش سریع  با کلیک بر روی آیکون Aa میتوانید حالت نمایش شب و روز، رنگ پس زمینه، اندازه و فونت حروف را تغییر دهید.

اشتراک:

2 دیدگاه

  1. چقدر تغییرات. هر روز یه خبری از تغییرات تلگرام هست. ممنون از سی اس وب که ما رو در جریان می زاره