فولکس واگن بیتل در انتهای مسیر

0

یکی از نوستالژی هایی که انتظار داریم در تصاویر قدیمی ببینیم فولکس واگن بیتل همان خودرو های مشهور قورباغه ای هستند. اگرچه نسل های دیگری از این خودرو معرفی شدند اما اینک بیتل در انتهای مسیر است!

چند سالی است که مدام شایعاتی در مورد این خودروی دوست داشتنی مطرح می شوند اما در در حاشیه نمایشگاه ژنو 2018، فرانک ولش، رئیس بخش تحقیق و توسعه فولکس واگن گفته که پس از خروج نسل فعلی این خودرو از خط تولید، باید برای همیشه از آن خداحافظی کنیم، زیرا هنوز کمپانی هیچ برنامه ای برای جانشین آن ندارد.

وی در بخشی از صحبت های خود گفته ارائه دو یا سه نسل از این خودرو کافی به نظر می رسد و فولکس واگن نمی تواند هر چند سال یک بار نسلی جدید از بیتل رونمایی کند.

جای مدل کانورتیبل این خودرو را در مجموعه مدل های کمپانی، تی راک کانورتیبل خواهد گرفت که اخیرا رونمایی شد، این خودرو همچنین قرار است به عنوان جانشین Eos و گلف کانورتیبل هم خدمت کند. کراس اور کانورتیبل کمپانی هم از سال 2020 و پس از سرمایه گذاری حدودا 100 میلیون دلاری کمپانی روی کارخانه اوزنابروک وارد بازار خواهد شد.

فولکس واگن بیتل

فولکس واگن بیتل

بیتل که در سال 1997 دوباره زنده شد و بعدها در سال 2011 فیس لیفت آن وارد بازار شد، قدیمی ترین خودرو در مجموعه مدل های فعلی کمپانی است.

این که بیتل دیر یا زود از خط تولید خارج خواهد شد قرار نیست پایانی بر علاقه مدیران شرکت به زنده کردن مدل های قدیمی باشد، زیرا کمپانی می خواهد تیپ T2 را در قابلی خودروی الکتریکی I.D. Buzz در سال 2022 وارد بازار کند. هنوز معلوم نیست این خودرو چه زمانی از خط تولید خارج خواهد شد، ولی اگر قصد خریداری آن را دارید، بهتر است سریع تر دست به کار شوید.

اشتراک:

نظرات بسته اند