فناوری آینده؛ خانه های کره ای

0

تاثیر فناوری بر خانه سازی بسیار چشمگیر بوده تا جایی که شرکت های پیشرو در فناوری خانه های کروی ساخته اند که کاربردی فاتر از تصور دارند. از این خانه ها می توان در هر جایی و به هر منظوری استفاده کرد.

این خانه ها به جریان برق نیازی ندارند و خودشان ازانرژی خورشیدی برق لازم را تهیه می کنند. این قابلیت این امکان را می دهد تا در دور افتاده ترین مناطق نیز قابل استفاده باشند.

جنس خانه کروی از آلومینیوم و پلاستیک بازیافتی است کف خانه با چوب پوشیده شده و چند پنجره دارد. از این اتاق میتوان به عنوان اتاق خواب یا دفتر کار استفاده کرد. حتی برای زندگی نیز کاربرد دارد اما نه برای یک خانواده!

این خانه ها طوری طراحی شده اند تا بتوان به آن اجزای دیگری چون تخت خواب، دستشویی، کاناپه، آشپزخانه نیز اضافه کرد. این خانه از پنل خورشیدیو تانکر آب جهت تامین انرژی و آب بهره می برد.

خانه های کره ای

خانه های کره ای

قیمت خانه های کره ای حدود 30 هزار دلار است. البته مدل های کوچکتری نیز وجود دارند که به صورت نیم کرده طراحی شده اند و با قیمت 25 هزار دلار به فروش میرسند.

ایده های خلاقانه بسیاری میتوان با این خانه ها اجرا کرد. برای استفاده در مزارع، جنگل، کوهستان و یا هر جایدیگری میتوان از این خانه ها استفاده کرد. البته 30 هزار دلار را نمیتوان در جنگل رها کرد و با خیالی آسوده به خانه باز گشت.

با اینکه خانه های سیار مشابهی نیز پیش از این ساخته شده اند، استقبال از این خانه های کروی در سطح بسیار بالا پیش بینی نمیشود. تقریاب با پول این خانه می شود یک خانه آپارتمانی تهیه کرد!

اشتراک:

نظرات بسته اند