فروشگاه اینترنتی قدرتمند آمازون

0

بدون شک تا حالا نام آمازون را شنیده اید. آمازون شرکتی آمریکایی است که در حوزه ی تجارت الکترونیک چندین سال قبل کار خود را آغاز کرد. اگرچه در آن زمان همه از اینترنت بصورت تفریحی و به عنوان ابزارهای رسانه ی جمعی استفاده می کردند و کاری که در آن زمان قرار بود بنیان گذار آمازون انجام دهد کار بسیار ریسکی ای بود.
او تمام سرمایه ی خود و خانواده و پدر مادر بازنشسته ی خود را در راهی گذاشت که در آن زمان بسیار مبهم بود و هیچ آینده ی قابل پیش بینی ای برای آن وجود نداشت اما با این حال این کار را کرد و امروزه شاهد آن هستیم که نام آمازون چقدر در سرتاسر دنیا مشهور شده است. طراحی سایت آمازون هم بسیار در نوع خود جالب است. در آن میبینیم که همه چیز بصورت دسته بندی شده و کتگورایز است بطوریکه مخاطب می تواند بعد از ورود به سایت به راحتی قسمت مورد نیاز خود را پیدا کند.
آمازون نامی آشنا،البته نه جنگلهای سبز آمازون بلکه فروشگاه اینترنتی قدرتمند آمازون.جف بزوس در سیاتل آمریکا با یک طراحی سایت ساده در سال 1994این فروشگاه را تاسیس کرد و در آن تنها به فروش آنلاین کتاب می پرداخت.اما رفته رفته قدرت گرفت و تبدیل به وب سایتی قدرتمند در زمینه ی فروش آنلاین انواع  کالا شد.

جف در دانشگاه فیزیک می خواند اما به علوم کامپیوتر تغییر رشته داد و توانست در این زمینه به اهداف بزرگرش برسد.در سال 1994او با آگاهی از استفاده ی بیش از پیش مردم از اینترنت سعی کرد تا ایده ای را پیاده کند.او درباره ی شرکتهایی که از طریق پست کالاهای خود را به فروش می رسانند متوجه شد که جای فروش کتاب خالی است.همین موضوع سبب شد که یک فروشگاه از راه دور برای فروش کتاب تاسیس کند.طراحی سایت وب سایت آمازون هم شکل گرفت و شرکت در سال 1995 به طور رسمی آغاز به کار کرد.و دیری نپایید که به بزرگترین فروشگاه آنلاین کتاب تبدیل شد.

اکنون شرکت تجارت الکترونیک آمریکایی آمازون به فروش انواع بسیاری از کالاها می پردازد و تنها کشور آمریکا را پوشش نمی دهد.بلکه از سراسر دنیا این وب سایت خریدار دارد.

اشتراک:

نظرات بسته اند