بهره برداری از فاز سوم شبکه ملی اطلاعات تا پایان دولت یازدهم

0

در راستای توسعه زیرساخت های مخابراتی و گسترش و بهره برداری از شبکه ملی اطلاعات؛ دولت یازدهم تلاشهایی انجام داد که پیشرفت چشمگیری داشته است.
«نصرالله جهانگرد»، معاون وزیر ارتباطات در اوایل اردیبهشت ماه امسال بود که اطلاع داد فاز سوم شبکه ملی اطلاعات تا دو ماه دیگر به بهره برداری میرسد. با تکمیل فاز سوم معماری اصلی و ساختار فنی شبکه به طور کامل شکل خواهد گرفت.

پس از گذشت نزدیک به دوماه یک بار دیگر وزیر ارتباطات آقای محمود واعظی اعلام کرد که تا پایان کار دولت یازدهم این مرحله از شبکه ملی اطلاعات نیز به اجرا در خواهد آمد. و به بهره برداری میرسد.

به گفته محمود واعظی؛ «همه همکاران که در زیرساخت ها تلاش می کنند آنهایی که در توسعه محتوا مسئولیت دارند و همه نهادهای متعهد که سهمی در توسعه و سالم سازی شبکه ملی اطلاعات دارند در چارچوب شورای عالی فضای مجازی در این خصوص با همگرایی و هماهنگی و همدلی بیشتر تلاش های خود را افزایش دهیم.

انشالله در فاز سوم شبکه ملی اطلاعات که تا پایان این دولت اجرا خواهد شد، مسیر حرکت را با تعامل بیشتر با تمامی صاحب نظران تنظیم و با تلاش بیشتر اجرا خواهیم کرد.»

بنا بر پیش بینی ها قرار بود در روز 27 اردیبهشت ماه در روز جهانی ارتباطات، فاز سوم شبکه ملی اطلاعات به بهره برداری برسد که با تاخیر مواجه شد اما به گفته دولت مردان این فاز از پروژه به پایان کار خود نزدیک است.

آنطور که قبلا دولتمردان گزارش داده بودند در ابتدای دولت یازدهم شبکه ملی اطلاعات 15 درصد رشد کرده بود. اما در دولت یازدهم به طور 100 درصد انجام خواهد شد.

اشتراک:

نظرات بسته اند