عکاسی با گوشی را با رعایت این نکات بهتر کنید

0

از وقتی که گوشی های هوشمند از دوربین عکاسی بهره بردند، عکاسی از انحصار افراد خاص و عکاسان حرفه ای در آمد و همگانی شد. روزانه در شبکه های اجتماعی میلیونها عکس به اشتراک گذارده می شود که همه این پیشرفت ها را مدیون فناوری هستیم.

عکاسی در سفر به یکی از الزامات بدل شده و دوربین گوشی های هوشمند آنقدر با کیفیت شده که هر کسی بتواند اینکار را با موبایلش انجام دهد. اگر نکات اساسی عکاسی با گوشی را رعایت کنید عکس های بهتری به ثبت می رسانید.

دوربین را در جهت درست بگیرید!
بیشتر کاربران عادت کرده اند و موبایل را موقع عکاسی به همان شکلی میگیرند که با آن کار می کنند یعنی حالت عمودی. اما این حالت برای عکاسی مناسب نیست و اگر میخواهید تصاویر تمام صفحه و با کیفیت تری داشته باشید بهتر است افقی گرفته شود.

ترکیب بندی تصاویر را رعایت کنید
ترکیب بندی تصویر، کلیدی ترین نکته در ثبت یک عکس عالی برای جلب توجه بیننده است. چند ترکیب بندی مهم و اساسی در عکاسی وجود دارد که یادگیری آنها کار سختی نیست. برای مثال، قانون یک سوم را تمرین کنید. در قانون یک سوم، عناصر مهم تصویر در محل برخورد خطوط افقی و عمودی که تصویر را به سه قسمت تقسیم می کنند باید قرار بگیرند تا بیش ترین توجه را جلب کند. با کمی جستجو در اینترنت می توانید چند ترکیب بندی دیگر را یاد بگیرید.

عکاسی با گوشی

عکاسی با گوشی

هرگز زوم نکنید!
اکسپوژر یا نوردهی به مقدار نوری که به گیرنده تصویر می رسد گفته می شود و این کار باعث می شود کیفیت تصاویر زمان عکاسی با گوشی بیشتر شود. اما زوم کردن برای عکاسی را هرگز پیشنهاد نمی دهیم. هر چه بیشتر زوم شود کیفیت تصاویر کمتر می شود. اگر میخواهید جزئیات مشخص شوند پس از عکاسی هم می تواندی عکس را زوم کنید.

چند عکس دسته چمعی بگیرید
اگر توجه کنید خواهید دید که همیشه یک یا چند نفر در عکس های دسته جمعی با بقیه هماهنگ نیستند. زمانی که میخواهید دسته جمعی عکس بگیرید بهتر است از یک صحنه چند عکس بگیرید تا مطمئن شوید که همه درست ایستاده اند و چشم های همه باز است و خوب ژست گرفته اند.

استفاده از روشنایی روز
معمولا عکسی خوب می افتد که میزان نور دهی به دوربین عالی باشد. وقتی که خورشید از روبرو میتابد معمولا جزئیات تصویر تاریک می شوند. بهتر است زمان عکاسی با گوشی طوری بایستید که نور از پشت سر بتابد نه روبرو.

اشتراک:

نظرات بسته اند