عوارض رژیم لاغری که از آنها بی اطلاعید

0

لاغر شدن و داشتن اندام متناسب چیزی است که این روزها همه دنبالش هستند. برخی با ورزش کردن سعی دارند به اندام ایده آلشان برسند و برخی هم رژیم غذایی را پیش می گیرند. اما دسته ای هم هستند که با داروهای لاغری یا چاقی سعی دارند که بی هیچ زحمتی به هدفشان برسند.

با توجه به روش های موجود متخصصان ورزش کردن را بهترین راه می دانند و داروهای شیمایی هم بدترین روش هستند اما رژیم غذایی هم چندان روش بی ضرری نیست چون باعث می شود از خوردن بسیاری از مواد غذایی محروم شوید و برخی ویتامین ها را کمتر یا اصلا دریافت نکنید.

در واقع افرادی که برای شما رژیم های سخت غذایی تعریف می کنند حقیقت هایی را به شما نمی گویند. آنها با این کار برخی از موارد را از شما پنهان می کنند که قرار است برای بدنتان چه اتفاقاتی بیوفتد.

اگر رژیم غذایی برای لاغری پیش گرفته اید بهتر است این نوشته را تا انتها بخوانید.

عضلات قبل از چربی آب می شوند
زمانی که رژیم غذایی برای لاغری را اجرا می کنید باید بدانید که عضلاتتان پیش از چربی ها آب می شوند و بدنتان را دچار ضعف می کند. وقتی رژیم گرفته اید در واقع به بدن انرژی کمتری رسانده اید. زمانیکه بدن را از انرژی محروم می کنیم قبل از هر چیزی عضلات خود را از دست می دهید.

اینکه اصلا گوشت نخورید درست نیست. بهتر است گوشت های چرب را با گوشت های کم چرب مصل ماهی جایگزین کنید. رژیم غذایی مناسب که همه ویتامین ها در آن باشد در کنار ورزش می تواند بدنتان را به فرم متناسب برساند و تقویت کند.

موها می ریزد و ناخن ها شکننده می شود
با رژیم سخت و غیر اصولی موها را در معرض ریزش و ناخن ها را شکننده می کنید. زمانی به خودتان می آیید که دیگر دیر شده است. در هر رژیم لاغری شما مجبور هستید از یک یا چند گروه غذایی محروم شوید که این مسئله باعث بروز کمبود ویتامین می شود.

این کمبودها نیز باعث حساس و شکننده شدن موها شده و باعث ریزش آن ها می شود. ناخن هانیز در امان نمانده و پوست نیز خشک می شود.

رژیم لاغری و آویزان شدن پوست
اگر خیلی چاق هستید و به یک باره لاغز شوید باید بدانید که درست است چربی ها آب می شوند و ناپدید با پوست های اضافه بدنتان چه می کنید؟ پوست های اضافه خیلی دیرتر از چربی ها از بین می روند. به خصوص در ناحیه شکم و بازو ها پوست آویزان می شود که حسابی شما را کلافه خواهد کرد.

عوارض رژیم لاغری

عوارض رژیم لاغری

برای پیشگیری از بروز این مشکل به میزان کافی پروتئین مصرف کنید تا پوستتان به عضلات بچسبد. حتما ورزش کنید تا پوستتان سفت شود. به میزان کافی آب بنوشید و به طور مرتب از کرم های مرطوب کننده استفاده کنید.

لاغری و افزایش چین و چروک
هر چه لاغرتر باشید چین و چروک ها بیشتر خود نمایی می کنند خصوصا برای آنها که از راه دارو یا رژیم لاغری خودشان را لاغر کرده اند. لاغری سریع و زیاد و محروم کردن خود از برخی مواد غذایی باعث دفع عناصر مورد نیاز بدن مانند آنتی اکسیدان ها می شود. آنتی اکسیدان ها با رادیکال های آزادی که به سلول های پوستی آسیب می رسانند، مقابله می کنند.

اگر ترکیبات و ویتامین های ضروری به بدن نرسند روند پیری سریعتر می شود. چه رژیم داشته باشید و چه نه بهتر است روزانه دو تا سه عدد میوه ی تازه مانند میوه های قرمز رنگ، مرکبات و غیره و یا مغزها مانند فندق، گردو و غیره میل کنید.

رژیم لاغری و خستگی و ضعف
هیچکس دوست ندارد که بدنش همیشه ضعف داشته و احساس خستگی یا کمبود انرژی کند. اگر رژیم های سخت غذایی را دنبال کنید باید با چنین حالتی کنار بیایید چون نرساندن ویتامین و انرژی به بدن ضعف اندام را در پی دارد.

زمانیکه بدن را از مایحتاج خود مانند کربوهیدرات ها، چربی ها، پروتئین، ویتامین ها و مواد معدنی محروم می کنید اشکالاتی در عملکرد آن بروز می کند. حاصل اکثر رژیم های لاغری خستگی جسمی و البته روحی خواهد بود.

بعد از لاغری مستعد چاقی بیشتر می شوید!
شاید شرایط تا زمانی که رژیم دارید عالی پیش برود اما زمانی که رژیم را ترک کنید و به خوردن غذاهای معمولی روی آورید بدنتان چون کمبود بسیاری از ویتامین ها را تجربه کرده از شرایط بهره می برد و سعی در انباشته کردن چربی می کند تا مبادا دوباره بدان وضع دچار شود. در این زمان است که دوبرابر گذشته چاق خواهید شد!

زمان رژیم نباید مواد غذایی نشاسته ای را از برنامه ی غذایی تان کم کنید. کافیست در هر وعده مقدار کمی از این مواد غذایی مصرف کنید چون باعث می شوند دیرتر احساس گرسنگی کنید.

اشتراک:

نظرات بسته اند