زیرساختهای قوی دلیل اصلی استقبال از خرید تور ترکیه

0

سیل عظیم گردشگران ایرانی که روانه ی ترکیه می شوند، بر هیچ شخصی پوشیده نیست. سال جاری میلادی استقبال از خرید تور ترکیه از جانب ایرانیان تا جایی بوده که رکورد سال قبل از آن را شکسته است.

طبق آمار منتشر شده از سوی وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه، در ۱۰ ماهه ی نخست سال ‌جاری میلادی شمار گردشگران ایرانی ورودی به ترکیه از مرز ۲ میلیون نفر عبور کرده و به رقم ۲ میلیون و ۱۸۸ هزار نفر رسیده است.

این رقم درحالی است که سال گذشته ی میلادی یک میلیون و ۷۰۰ هزار گردشگر ایرانی به ترکیه سفر کرده بودند. به عبارتی امسال شمار گردشگران ایرانی مسافر ترکیه، حدود 500هزار نفر افزایش داشته است. اما دلیل این همه استقبال از خرید تور ترکیه از سوی ایرانیان چیست؟

زیرساختهای قوی گردشگری در کشور ترکیه، علت اصلی استقبال چشم گیر ایرانیان از خرید تور ترکیه  است.

به گزارش سی اس وب به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، زیر ساختهای قوی گردشگری، عامل اصلی استقبال ایرانیان از سفر به ترکیه است. به گفته ی سیامک کاکایی، کارشناس ترکیه در ایران، افزایش سفر ایرانیها به ترکیه را باید در نتیجه ی اجرای سیاستهای موفق دولت این کشور در راستای تقویت زیرساختهای صنعت گردشگری دانست.

The success of Turkish tourism industry

The success of Turkish tourism industry

کاکایی در ادامه افزود:  ترکیه در یک دهه ی اخیر تلاشهای بسیار زیادی در زمینه ی ارتقاء هتلداری، حمل و نقل و بهبود شرایط سفر گردشگران خارجی انجام داده است که در نتیجه ی آن می توان شاهد استقبال چشم گیر گردشگران ایرانی از سفر به ترکیه شد.

این کارشنان ترکیه ضمن تاکید بر استواری سیاستهای جهانی بر گسترش صنعت گردشگری گفت: ترکیه، تسهیلات بی شماری را در زمینه های مختلف همچون آموزشی، تحصیلی، رفاهی و تجاری برای گردشگران فراهم آورده و در این سالها همیشه به دنبال عمق بخشیدن به صنعت گردشگری خود بوده است.

اما ایشان به این سوال که چرا ایران نمی تواند در جذب گردشگران ترک موفق باشد، پاسخ داد و گفت: در بسیاری از قراردادهای بین دولت ترکیه و ایران، تسهیلاتی برای سهولت گردشگران در نظر گرفته شده اما مشکل اینجاست که امکانات و تسهیلاتی از قبیل امکانات رفاهی و زیرساختی در ایران فراهم نیست.

کاکای افزود: باید بررسی شود که در قراردادهای مشترکی بین ایران و ترکیه، چه مزیتهایی برای شهروندان ترک برای ورود به ایران در نظر گرفته شده است و آیا این مزیتها موجب تشویق آنها برای سفر به کشورمان خواهد شد  یا خیر؟!

ایشان در انتها نیز به اهمیت ثبات سیاسی در جذب گردشگران خارجی اشاره کرد و یادآورشد: اتفاقات سیاسی و کودتای سال 2016 در ترکیه موجب کاهش 25 درصدی ورود گردشگران به این کشور شد.

اشتراک:

نظرات بسته اند