عروس آفریقا، شهر زیبای کازابلانکا

0

شاید با شنیدن اسم کازابلانکا، در ابتدا یاد فیلم مشهور مایکل کورتیس با این نام بیفتید که قصه ی عشق ناکامی را روایت می کند. البته بسیار جالب است که دو بازیگر سرشناس فیلم کازابلانکا یعنی اینگیرید برگمن و همفری بوگارت هرگز پایشان را برای فیلمبرداری این فیلم در شهر کازابلانکا نگذاشته بودند، اما فیلم کازابلانکا یکی از دلایل شهرت یکباره ی این شهر آفریقایی گردید و توریست های بسیاری پس از تماشای این فیلم عاشقانه تحت تاثیر آن به کازابلانکا سفر کردند.
اما جز این، شهر زیبای کازابلانکا در کشور مراکش می تواند یک مقصد گردشگری کاملا متفاوت و دوست داشتنی باشد. برای سفر به کشور مراکش که از شرق با کشور الجزایر، از غرب با اقیانوس اطلس، از جنوب با کشور موریتانی و از شمال با دریای مدیترانه همسایه است، به آدرس زیر مراجعه کنید:

http://bit.ly/2i7adLZ

شاید گفتن همین جمله درباره ی این شهر کافی باشد که گردشگران آن را عروس قاره ی آفریقا می دانند.
کازابلانکا مشهورترین شهر کشور مراکش محسوب می شود و درقسمت غربی آن با سه میلیون جمعیت واقع شده است. آب و هوای این شهر در بیشتر مواقع سال معتدل مدیترانه ای ست و این را مدیون مجاورت با اقیانوس اطلس می باشد.

تور مراکش | کازابلانکا

تور مراکش | کازابلانکا

شهر کازابلانکا در شمار شلوغ ترین شهرهای جهان قرار دارد و همیشه تا پایانی ترین ساعات شب ترافیک سنگین آن در خیابان ها بیداد می کند.
کازابلانکا شهری باستانی به حساب می آید و برای نخستین بار در قرن دهم پیش از میلاد مسیح به وسیله ی گروهی از ماهی گیران فینیقی تاسیس گردید.
مسافرانی که از ایران به شهر کازابلانکا سفر می کنند، در فرودگاه بین المللی سلطان محمد پنجم پیاده خواهند شد. به واقع این فرودگاه بزرگترین فرودگاه کشور مراکش هم محسوب می شود.

تور مراکش | فرودگاه کازابلانکا

تور مراکش | فرودگاه کازابلانکا

برای رفت و آمد در این شهر می توانید از تاکسی های سرخابی رنگ کازابلانکا استفاده کرده و یا از اتوبوس استفاده کنید. البته خطوط متروی کازابلانکا نیز چند سالی ست که افتتاح شده و مورد استفاده قرار می گیرند، اما شلوغی ایستگاه های مترو باعث می شود که چندان سراغ آن رفتن را توصیه نکنیم.

تور مراکش | تاکسی های کازابلانکا

تور مراکش | تاکسی های کازابلانکا

دقت داشته باشید که در شهر کازابلانکا دو نوع تاکسی وجود دارد. اگر علاقه ای به صرف پول زیاد برای کرایه تاکسی ندارید، از سوار شدن به مرسدس بنزهای قرمز خودداری کنید، زیرا این تاکسی ها مبلغی چندین برابر تاکسی های معمولی به عنوان کرایه دریافت خواهند کرد.

اشتراک:

نظرات بسته اند