عجیبترین راه های درمان افسردگی

1

افسردگی در هر کس میتواند رخ دهد و پیر و جوان و زن و مرد نمیشناسد. راه های متنوعی هم برای درمان افسردگی پیشنهاد شده اند. که هر کدام بر اساس تحقیق و تجربه خبرگان این حیطه پیشنهاد شده اند. اما هنوز بهترین راه درمان افسردگی کشف نشده است.

امروز میخواهیم به دو مورد از عجیبترین روش های درمان افسردگی اشاره کنیم. یکی از این موارد خاک است و دیگری مرکبات!

درمان افسردگی با خاک

ﺩﺍﻧﺸﻤﻨﺪﺍﻥ ﺩﺭیاﻓﺘﻪ ﺍﻧﺪ که ﺧﺎک ﺍﺛﺮﺍﺕ ﻗﺎﺑﻞ توجهی ﺑﺮ ﺭﻭی ﺳﻼﻣتی ﻭ ﺧﻮﺷﺤﺎلی ﺍﻧﺴﺎﻥ ﺩﺍﺭﺩ. ﺑﺎﻏﺒﺎن ها میگویند کارشان باعث کاهش استرس و شادمانی آنها میشود.

به نقل از دیلی میل ﺩﺍﻧﺸﻤﻨﺪﺍﻥ اخیرا ﺩﺭ ﺧﺎک ﻣﺘﻮﺟﻪ یک میکروبی که ﺷﺒﺎﻫﺖ زیادی ﺑﻪ ﺩﺍﺭﻭی ﺿﺪ ﺍﻓﺴﺮﺩگی ﺩﺍﺭﺩ ﺷﺪﻩ ﺍﻧﺪ. این میکروب که در خاک زندگی میکند. ﺩﺍﺭﺍی ﺗﻮﺍﻧﺎیی ﺗﺤﺮیک کننده ﺳﺮﻭﺗﻮنین ﺍﺳﺖ. ﺳﺮﻭتونین ﺍﺭﺗﺒﺎﻁ مستقیمی ﺑﺎ ﺍافسردگی ﺍﺳﺘﺮﺱ ﻭ بیماری های وسواسی دو قطبی دارد.

مرکبات یک ضداسترس قوی هستند

لیموترش

لیموترشازی

مرکبات چه به صورت میوه تازه یا حتی به صورت شمع های معطر باعث کاهش اضطراب و استرس می شود که روشی ۱۰۰ درصد طبیعی برای حفظ آرامش و خوش خلقی می شود.

در یک آزمایش، محققان از شرکت کننده ها خواستند که به مدت ده دقیقه نارنج ژاپنی بو بکشند. آن ها مشاهده کردند که کاهش چشمگیری در اختلالات افسردگی، فشارهای روحی، اضطراب، استرس، خستگی و عصبانیت شرکت کننده ها ایجاد شد. بنابراین توصیه می شود هر بار که احساس افسردگی، استرس و اضطراب بر شما غلبه کرد به جای مصرف زاناکس به سراغ این مرکبات بروید.

کمی گریپ فروت بخورید، آب لیموترش بنوشید، این مرکبات معطر را بو کنید و یا اینکه عصاره های روغنی آن ها را در فضای خانه پخش کنید. به این روش ها بدون قرار گرفتن در معرض عوارض زاناکس می توانید استرس و افسردگی تان را کاهش دهید.

اشتراک:

۱ دیدگاه

  1. منم یک ساله افسرده ام، نمیدونم چجوری از پسش بر بیام . هیچی برام جذاب نیس. خاک درمانی کنم