طرز نشستن افراد نشان گر شخصیت آن هاست

0

از روی رفتار های ظاهری هر شخصی می توان, تا حدی پی به ویژگی های اخلاقی و شخصیتی نظیر طرز فکر, داشتن و یا نداشتن اعتماد به نفس, مهربانی, تواضع و غرور برد. مثلا, می توان از طرز نشستن گفت که این شخص, فردی خودخواه و مغرور و یا کاملا فروتن و خوش برخورد است. به این صورت معمول ترین حالتی که هنگام نشستن دارید, آشکار کننده ی ویژگی های رفتاری و حتی نقاط ضعف و قدرتتان به حساب می آید. اگر دوست دارید بدانید ه شخصیتی دارید و یا شخصیت اطریافیانتان را بشناسید, در این مطلب ما را همراهی کنید.

طرز نشستن

صاف و قائم نشستن

افرادی که طرز نشستنشان به این صورت است, شخصیتی با اراده و با اعتماد به نفس دارند که کمتر زمانی پیش می آید که به درستی کار ها و تصمیم گیرشان شک کنند. آن ها همیشه با آگاهی روی رفتار هایشان کنترل دارند. افراد قابل اعتماد که همه به حرف هایشان اعتماد دارند.

تکیه زدن به عقب

مهربانی و همدلی از بارز ترین ویژگی های شخصیتی این افراد است که به هیچ عنوان به احساسات اطرافیان بی اهمیت نیستند. تحلیل کننده ی مسائل هستند و روی افکار و رفتار خود کنترل بسیاری دارند. این دسته از افراد قبل از تصمیم گیری به آینده ی آن مسئله فکر کرده و سود و ضرر آن را مورد بررسی قرار می دهد.

تکیه به جلو

افراد احساساتی و تنوع طلب این نوع نشستن را انتخاب می کنند. این دسته از افراد کنجکاو و اجتماعی می باشند.

پاهای جفت شده

افرادی که به این صورت می شینند شخصیتی مهربان, خوش قلب, خوش رو و محترم, رک گو دارند. شخصیت آن ها از ظاهرشان مشخص نیست و وقت شناسی و برنامه داشتن برای هر چیزی از ویژگی های بارز این افراد می باشد.

مچ پاها روی هم

این افراد مدیریت خاصی بر همه ی امور دارند و گاهی همه ی امور اطرافیان را تحت اختیار خود گرفته و رفتار و گفتارشان را پیگیری می کنند.

انداختن پا روی پا

افرادی که به این صورت می شینند, افرادی متواضع و فروتن و حتی خجالتی هستند. این افراد دارای اعتماد به نفس هستند و معمولا سعی بر مخفی کردن احساسات خود از دیگران دارند و سخت با دیگران ارتباط بر قرار می کنند.

دست به سینه

این دسته از افراد شخصیتی, محکم و پر قدرت دارند. افکار آن ها معمولا عمیق است و همین مسئله موجب می شود چهره ای متفکر و متمرکز داشته باشند و کمتر لبخند به لب می آورند. آن ها کاملا با اعتماد به نفس هستند, با این وجود تمایلی به برقرار کردن ارتباط با دیگران ندارند.

قرار دادن دست ها بین زانو

آن ها افرادی مهربان, آرام و خوش ذات هستند. به هیچ عنوان بر مشکلات دیگران چشم پوشی نمی کنند و اگر کمکی از دستشان بر آید بدون از دست دادن زمان انجام می دهند. آن ها افرادی خجالتی هستند که به افکار و رفتار های خود تردید می کنند و نمیتوانند تصمیم قاطع بگیرند.

قرار دادن دست ها روی زانو

افرادی که به این صورت می شینند, شخصیتی مدیر و رهبر دارند و از اعتماد به نفس بالای بهره می برند و این ویژگی را به دیگران نشان می دهند و این نوع نشستن در افراد با تمرکز بالا بیشتر نشان داده می شود. آن ها از قبول کردن مسئولیت تصمیمات خود و دیگران ترسی ندارند. مشکلات نیز نمی توانند این افراد را از پای در بیارند چرا که این افراد برای حل و فصل آن ها راه حلی پیدا می کنند.

قفل کردن انگشتان دست در هم

افرادی که این گونه نشستن را انتخاب می کنند, شخصیتی احساساتی, گشاده رو و مهربان دارند. این افراد خوش بین و مثبت اندیش به دیگران انرژی می دهند و به همین دلیل هرگز تنها نمی مانند.

اشتراک:

نظرات بسته اند