طاق بستان کرمانشاه در دبی

1

سفر نوروزی به دبی، سفر به شهری در همین نزدیکی ست که طی چند سال اخیر موفق شده بخش بزرگی از پتانسیل های گردشگری جهان را در خود جمع کند.

در دبی هر قسمی از دیدنی ها و مراکز تفریحی و گردشگری را خواهید یافت.

اما اخیرا ساخت ماکت طاق بستان کرمانشاه ایران در دبی شگفتی دیگری آفریده است.

ماکت طاق بستان به عنوان یک فاکتور پررنگ در ایجاد جاذبه های گردشگری تاریخی در دبی محسوب خواهد شد.

طاق بستان کرمانشاه در دبی

طاق بستان کرمانشاه در دبی

زیرا این شهر توریستی و مدرن در میان تمام دیدنی ها و مراکز تفریحی و بناهای حیرت انگیز، همیشه جای آثار تاریخی و بناهای باستانی را خالی داشته است.

از آن جایی که خیل عظیمی از توریست ها به آثار تاریخی و بناهای باستانی علاقه مند هستند، مسئولان شیخ نشین بر آن شده اند تا جای خالی بناهای باستانی را نیز به این شیوه در دبی پر کنند.

پس از موزه ی لوور شماره ی 2 که در دبی ساخته و افتتاح شد، حالا نوبت طاق بستان کرمانشاه ایران رسیده است.

طاق بستان

طاق بستان که در کرمانشاه ایران واقع شده است، یک مجموعه ای گران بها و ارزشمند از سنگ نوشته هایی که به دوران ساسانیان تعلق دارد، بوده و در سال 1310 هجری شمسی در شمار آثار ملی ایران زمین به ثبت درآمد.

جالب است بدانید که طاق بستان در برابر زلزله ی 7.3 ریشتری کرمانشاه که خانه های بسیاری را ویران نمود، مقاومت کرده و آسیبی ندید. اما در برخی قسمت های این اثر ارزشمند تاریخی شاهد تخریب هایی که بر اثر باد و باران و رویش جلبک ها به وجود آمده است، هستیم.

طاق بستان کرمانشاه در دبی

طاق بستان کرمانشاه در دبی

متاسفانه آن قدر که باید به این یادگار تاریخی که از قرن سوم میلادی به جای مانده است، رسیدگی نشده و بیم آن می رود که بر اثر عوامل طبیعی و دستکاری های نابه جای انسانی موجودیت آن مورد تهدید قرار بگیرد.

در حالی که به نظر می رسد دیگر کشورها منتظر فرصتی هستند تا با نمونه ی تقلبی آن چه به واقع در ایران زمین وجود دارد، بازار گردشگری خود را داغ تر کنند.

طاق بستان کرمانشاه در دبی

طاق بستان کرمانشاه در دبی

اشتراک:

۱ دیدگاه