سرطان در این شهرها بیشتر از سایر مناطق است

0

متاسفانه آمار ابتلا به سرطان، روز به روز بالاتر می رود. در این حال، محمدرضا قوام نصیری،در حاشیه همایش بین المللی رادیوتراپی پیشرفته درکشورهای در حال توسعه اعلام کرد که هم اکنون 600 هزار نفر در کشور مبتلا به سرطان هستند. از این تعداد برخی ها پروسه درمان را طی می کنند و برخی دیگر به دلیل بازگشت بیماری، درمان مجدد را از سر می گیرند که می بایست طی درمان مسیرهای مختلفی را طی کنند.

او همچنین در ادامه گفت که سالانه بیش از 100 هزار مورد جدید از ابتلا به سرطان در کشورمان پیدا می شود که این بیماری در مناطق خاص بیشتر از سایر شهرها است.

سرطان در این شهرها بیشتر از سایر مناطق است

سرطان در این شهرها بیشتر از سایر مناطق است

 

به گفته رئیس انجمن رادیوتراپی آنکولوژی، در استان های خوزستانف خراسان شمال ،آذربایجان شرقی و غربی سرطان های ویژه ای به طور منطقه ای کشف می شود و شدت این بیماری در این مناطق بیشتر است.

او گفت که در استان خوزستان به دلیل شنا کردن در آب کارون و وجود انگل شیستو، آمار سرطان در دستگاه ادرار و مثانه، در خراسان شمالی و صحرای ترکمن، سرطان مری و معده، و در آذربایجان غربی سرطان معده بسیار شایع است.

او همچنین اعلام کرد، به دلیل دیر تشخیص داده شدن این بیماری، آمار مرگ و میر بر اثر بیماری سرطان بالا می رود. اولین علائم سرطان معده، سوئ هاضمه و ترش کردن زیاد هستند. در مراحل پیشرفته تر وزن فرد کاهش میابد و در دستاه گوارش فوقانی خونریزی رخ می دهد.

رئیس انجمن رادیوتراپی آنکولوژی اعلام کرد: 50 درصد موارد سرطان معده زمانی تشخیص داده می‌شود که سرطان در بدن انتشار یافته است و در میان کشورهای جهان ژاپن تنها کشوری است که در 30 اخیر توانسته کاهش چشمگیر سرطان معده را داشته باشد که در نظر گرفتن فاکتورهای خطر تغذیه‌ای دلیل این مسئله بوده است.

وی گفت: نیمی از بیماران مبتلا به سرطان که در تهران درمان می‌شوند مربوط به بیماران سرطانی شهرهای دیگر هستند که به دلیل امکانات کمتر و یا کمبود پزشک مجبور به مراجعه در تهران شده‌اند.

اشتراک:

نظرات بسته اند