شوینده ها خطرناک تر از آلودگی هوا

0

در سالی که گذشت، آلودگی بیش از حد هوا، سبب شد تا بسیاری از افراد درون خانه حبس شوند و حتی کار به جایی رسید که برای چند روز متوالی، مدارس برخی از استان ها به تعطیلی کشانده شود. آلودگی هوا بر ریه های افراد تاثیرات سویی دارد و سبب آسیب رساندن به آن ها می شود.

اما آیا می دانید که مواد شوینده می تواند آسیب بیشتری به ریه های شما وارد کند.

شوینده های خطرناک تر از آلودگی هوا

شوینده های خطرناک تر از آلودگی هوا

اکنون که نوروز 97 از راه می رسد، استفاده از مواد شوینده برای خانه تکانی بسیاری باب می شوند و به گونه ای که برای تمیز کردن خانه، در هر قسمت، به سراغ استفاده از مواد شوینده می رویم. اما جالب است بدانید که استفاده از این مواد شوینده، بیشتر از آلودگی هوا، بر ریه ی افراد تاثیر می گذارد.

هنگام استفاده از مواد شوینده، مراقب ریه های خود باشید

یکی از متخصصان فوق ریه در ارتباط با اثرات سو استفاده از مواد شوینده بر ریه ی افراد، اینگ ونه گفت:

میزان آسیب و تأثیرگذاری این مواد به فرد استفاده کننده بستگی دارد که چقدر استعداد آسیب‌ رسیدن در وی وجود دارد.

این فوق‌تخصص ریه افزود: برونکواسپاسم از مهمترین عواملی است که به ریه آسیب می‌رساند. به عبارت دیگر مواد شوینده نیز بیش از آلودگی هوا، مواد دخانی و عطرها برونکواسپاسم ایجاد می‌کنند.

وی ادامه داد: شدت برونکو اسپاسم بستگی به جنس مواد شوینده مورد استفاده دارد و میزان آسیب‌پذیری آن با استعداد فرد کم یا زیاد می‌شود.

نیلوفر بشرزاد افزود: اگر افراد به صورت متوالی در معرض مواد شوینده برونکواسپاسم قرار گیرند، به تدریج آسیب‌های جبران‌ناپذیری به ریه آنان وارد می‌شود.

فوق‌تخصص ریه گفت: توصیه می‌شود افرادی که به مواد شوینده خصوصاً موادی که میزان تولید بخار آنها زیادتر است، حساسیت دارند، از آن دوری کنند؛ هم‌چنین باید هنگام استفاده از وسایل شوینده از ماسک استفاده شود.

اشتراک:

نظرات بسته اند