شهر تروی و اسب تروجان در ترکیه

0

ترکیه یکی از تمدن های باستانی واقع در فلات آناتولی است. این کشور تاریخی یکی از شرکت کنندگان در نمایشگاه بین المللی انگلیس «World Travel Mart» بود.

این نمایشگاه به مدت چهار روز از 16 آبان تا 19 همان ماه در محل نمایشگاه “EXCEl” شهر لندن برگزار شد.

ترکیه در این نمایشگاه یک اسب تروجان که به اندازه نصف ایب واقعی بود در معرض نمایش گذاشت. شهر افسانه ای تروا که در این کشور قرار دارد به ثبت جهانی یونسکو رسیده و باعث جذب بازدید کنندگان زیادی به ترکیه میشود. علاقمندان به بازدید از این شهر باستانی میتوانند با تور ترکیه all همسفر شوند.

این موضوع حقیقت دارد که در زمان جنگ تروا (Troy) برای باز پس گرفتن هلن، بعد از یک نبرد خونین یونانی های تسلیم شدند. و یک اسب چوبی بسیار بزرگ را به عنوان هدیه برای مردم تروا به جا گذاشتند. که البته در درون آن چندین سرباز وجود داشتند و همین موضوع باعث شکست قلعه تروا شد.

گردشگران در مرکز باستان شناسی تروا می توانند اطلاعاتی از تاریخ چهارهزارساله بشری به دست آورند و به طور حتم بازدید از این مکان بسیار خاطره انگیز خواهد بود. این مرکز در نزدیکی شهری چاناق قلعه قرار دارد و در آنجا نیز می توانید اسب تروا را که برای فیلم برد پیت در سال ۲۰۱۴ ساخته شده بود، مشاهده کنید.

مقامات ترکیه امیدوارند تا اقلام موجود در 52 موزه جهان را که مربوط به شهر تروی هستند را باز گردانند و مجموعه شهر تروی را کامل تر کنند.

آنها همچنین امیدوارند تا برای بازگردانی اشیا از موزه باستانشناسی Mykonos وامی دریافت کنند.

شهر تروی

اسب تروجان شهر تروی

اسب تروجان شهر تروی

تروی بازمانده ی باستانی داستان ایلیاد هومر در ترکیه واقع است و در میراث جهانی یونسکو ثبت شده است.

«تروی» یا «تروآ» شهری باستانی در استان «چاناک کالا» (شمال غربی ترکیه) به فاصله ۳۰ کیلومتری از ‏جنوب غربی استان آنکارا و در کناره کوه آیدا با قدمتی ‏‎۴‎ هزار ساله، یکی از معروف ترین سایت های ‏تاریخی جهان محسوب می شود. گمان می رود جنگ تروای ذکر شده در «ایلیاد» و «ادیسه» اثر «هومر» در محل ‏کنونی این شهر رخ داده باشد. اولین آثار و مخروبه های این شهر باستانی بعد از حفاری های ‏باستان شناس سرشناس آلمانی به نام «هاینریخ شلایمن» در سال ۱۸۰۷ یافت گردید.‏

اشتراک:

نظرات بسته اند