شهرهای آینده با استانداردهای ایزو شکل می گیرند

0

شهرهای هوشمند چیزی ست که مدت هاست به سمت آن حرکت می کنیم و به نظر می رسد که استانداردهای ایزو یکی از ارکان تشکیل شهرهای هوشمند و مدرن جهانی باشند.

البته در کنار سازمان بین المللی استاندارد ISO، کمیته بین المللی الکتروتکنیک IEC و نیز اتحادیه بین المللی مخابرات ITU تسعه دهندگان بزرگ شهرهای هوشمند هستند و خواهند بود.

مدیریت منابع آب، دسترسی به جهانی با انرژی پاک، حس امنیت کامل و مدرنیزه چیزی ست که در شهرهای آینده ما وعده داده شده است. شهرهای بزرگ و مشهور جهان برای رقابت در عرصه ی شهرهای دنیای مدرن و هوشمند می باید مطابق با آخرین استانداردهای ایزو و دیگر قوانین بین المللی گام بردارند.

ساختن یک شهر هوشمند کار آسانی نیست. هر مرکز شهری با چالش های خود مواجه است و نیازمند ترکیبی از راه حل ها برای مرتفع ساختن نیازها در قالب مدرنیزه می باشد. استانداردهای بین المللی حاوی اطلاعات تخصصی و بهترین شیوه ها برای توسعه راهکارهای متناسب با نیازهای ساخت شهرهای هوشمند و شهروندان آن هستند.

استانداردهای ایزو در ساخت شهرهای هوشمند

استانداردهای ایزو در ساخت شهرهای هوشمند

ضرورت استفاده از استانداردهای بین المللی ایزو

استانداردهای بین المللی برای اطمینان از کیفیت و عملکرد ضروری هستند. بدون آن ها فناوری های مختلف نمی توانند با هم کار کنند. استانداردهای ایزو انتخاب را آسان تر می سازند و مقایسه ی محصولات و خدمات ساده تر می شود.

این باعث ایجاد رقابت و نوآوری سازنده تری خواهد شد و هنگام کار با سیستم ها، سازه ها و راه حل ها تامین کنندگان مختلف بالاترین سطح توان خود را ارائه خواهند کرد.
بدون استانداردهای بین المللی ایزو، شهرها برای اجرای خدمات امن و هماهنگ تلاش خواهند کرد اما این تلاش احتمالا کاملا به نتیجه دلخواه منجر نخواهد شد.

استانداردهای ایزو از فناوری اطلاعات و ارتباطات پشتیبانی می کنند و این درست همان چیزی ست که در ساخت شهرهای هوشمند حرف اول را می زند.

امکان جمع آوری، تبادل و تجزیه و تحلیل داده ها و امنیت اطلاعات جمع آوری شده در ساخت شهرهای هوشمند فوق العاده اهمیت دارد.

علاوه بر این استانداردها و گواهینامه های ایزو راهنمایی های مهمی را در مورد تمام جنبه های زندگی شهری، از جمله ساختمان ها با انرژی کارآمد، حمل و نقل هوشمند، بهبود مدیریت زباله، پایداری و … ارائه می دهند.

کمیسیون مشترک ایزو و ITU می گویند: استانداردهای بین المللی ایزو از توسعه شهرهای هوشمند یکپارچه پشتیبانی می کنند. با استانداردها ما می توانیم شهرهایمان را گام به گام هوشمند سازیم.

اشتراک:

نظرات بسته اند