شغلی به نام پارکبان وجود ندارد

2

رئیس پلیس تهران بزرگ با تاکید براینکه شغلی به نام پارکبان نداریم، دریافت هرگونه وجه از مردم برای پارک خودرو در معابر اصلی و فرعی شهر را غیرقانونی دانست.

سردار حسین ساجدی نیا در این باره گفت: در بیشتر خیابان های اصلی تهران، دستگاههای پارکومتر نصب و راه اندازی شده و دریافت وجه از رانندگان برای پارک خودرو در محدوده های مشخص نیز به صورت مکانیزه انجام می شود.
وی با تاکید براینکه شهروندان از پرداخت هرگونه وجه به افرادی تحت عنوان پارکبان خودداری کنند اظهار کرد: شهروندان تهرانی در صورت مشاهده این موارد مراتب را در اسرع وقت به مرکز فوریت های پلیسی 110 و یا ماموران راهور گزارش کنند.
سردار ساجدی نیا در خصوص اینکه مرجع قانونی برخورد با تخلف پارکبان ها کیست، گفت: اولویت برخورد با پارکبان ها، ماموران پلیس راهور و کلانتری ها هستند.
در طول روز بیش از 6 میلیون خودرو در تهران تردد می کنند و این در حالی است که به دلیل نبود پارکینگ کافی در سطح شهر، رانندگان از حشیه خیابان برای پارک اتوموبیل های خود استفاده می کنند. بنا بر آمار منتشر شده ،در حدود 550 پارکبان در سطح شهر فعالیت می کنند که به گفته مقامات شهرداری و پلیس تهران فعالیت این افراد برای اخذ وجه غیرقانونی و خلاف است.
مازیار حسینی معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران نیز چندی پیش فعالیت پارکبان ها برای اخذ وجه بابت پارک خودرو در سطح معابر شهر تهران را غیرقانونی عنوان کرد و گفت برای برخورد با این تخلف با دستگاه قضایی هماهنگی خواهد شد.

اشتراک:

2 دیدگاه

  1. واقعاااااااااااا، من بدبخت چقدر به اینا پول دادم، تازه چونه هم میزنن این کمه. رفتم امام زاده صالح برای دو ساعت پارک5 تومان ازم گرفت