شب عید خودرو بخریم یا نه؟

0

برخلاف خیلی از بازارها، بازار خودور پساتحریم هیچ فرقی با قبلش ندارد و نه تنها تکانی نخورده و انتظار کاهش نباید داشت، بلکه احتمال بالا رفتن قیمت ها نیز وجود دارد.
طرح تعویض خودروهای فرسوده نیز که قرار است بهمن ماه شروع و اجرایی شود تنها متعلق به تاکسی های فرسوده است. در این طرح به خودورهای فرسوده تاکسیرانی 20 میلیون وام داده می شود. تکلیف خودورهای فرسوده خصوصی همچنان نامشخص است.
اما چرا قیمت خودرو کم نمی شود؟ مردم معتقد هستند با برداشته شدن تحریم ها، هزینه کارخانات برای تامین قطعات خارجی شان کم شده و قیمت ها باید روند نزولی پیدا کند. در مقابل کارخانجات قیمت گذاری خودرو را تنها به تحریم ها ارتباط نمی دهند و سود بانکی، تورم و نوسانات ارز را دیگر عوامل تاثیرگذار می دانند.
و اما خودور شب عید: هر سال بازار عیدانه خودور نیز پر رونق بوده و خیلی ها ماشین نو هم برای عید می خرند. اما با کاهش توان اقتصادی و معیشتی مردم، بعید به نظر می رسد امسال شاهد اعداد و ارقامی چشمگیر باشیم.
حتی با وجود چنین شرایطی مسئولان اعلام کرده اند بدلیل افزایش نرخ ارز و تورم موجود در کشور، برای سال بعد افزایش در قیمت خودورهای تولید داخل حتمی و اجتناب ناپذیر است.
البته شاید نتوان جلوی افزایش قیمت ها را گرفت زیرا خریداران تحت هر شرایطی تمایل به خرید خودرو صفر دارند – فروش 130 هزار خودور در تنها 6 روز رقمی حیرت انگیز است.

قیمت خودرو در بازار

قیمت خودرو در بازار

اشتراک:

نظرات بسته اند