سیستم تشخیص چهره در سامسونگ گلکسی اس 8

0

هر روز خبر جدیدی از ویژگی های خاص و منحصر به فرد گوشی پرچم دار جدید سامسونگ یعنی گلکسی اس 8 به گوش می رسد.

پرچم داران قبلی سامسونگ به اسکنر اثر انگشت مجهز بودند اما سامسونگ با یک جهش در  گوشی گلکسی نوت 7  خود اسکنر چشمی را قرار داد.

اسکن چشمی به کار گرفته شده توسط سامسونگ دارای سرعت و دقت آن چنانی نبوده و کاربران آن رضایت کافی از استفاده اسکنر چشمی نداشتند.

اما این طور که اخبار حاکی ست، س با یک پیشرفت چشمگیر دارای اسکن تشخیص چهره می باشد.

چنان که در گزارش ابرگیزمو کره نیز آمده که سامسونگ حتی می تواند از اسکن چشم نیز فراتر بگذارد و وارد زمینه ی دیگری با عنوان تشخیص چهره شود.

در جایی دیگر یکی از مدیران ارشد سامسونگ عنوان می کند: با توجه به محدودیت هایی در اسکن کردن چشم از جمله سرعت و دقت مورد نیاز، این کمپانی تصمیم به افزودن یک سیستم تشخیص چهره به گوشی Galaxy S8 گرفته است. با کمک یک اسکنر چهره، قفل گوشی در کمتر از 0.01 ثانیه باز می شود.

گلکسی اس 8 سامسونگ

گلکسی اس 8 سامسونگ

البته از طرفی نیز می باید کمی درباره ی این پیش بینی که گوشی سامسونگ گلکسی اس 8 مجهز به سیستم اسکنر و تشخیص چهره خواهد بود، شک کرد. زیرا شواهد گویای آن است که کمپانی کره ای سامسونگ تمام تلاش خود را به کار گرفته تا هیچ گونه اطلاعاتی درباره ی گلکسی اس 8 به بیرون درز پیدا نکند.

و حتی به تمامی کارکنان و شرکت های همکار تذکر جدی درباره ی صحبت کردن در خصوص گوشی گلکسی اس 8 داده و هر گونه سخنی درباره ی این گوشی جدید را ممنوع ساخته است.

گلکسی اس 8 سامسونگ

گلکسی اس 8 سامسونگ

از این رو بسیار عجیب است که یکی از مقامات بلندپایه ی سامسونگ به این راحتی درباره ی یکی از ویژگی های اصلی و شاخص گوشی پرچم دار در راه سامسونگ سخن رانده باشد.

قابل ذکر است که شایعه استفاده ی کمپانی اپل از اسکنر تشخیص چهره در آیفون 8 خود نیز بالا گرفته و نمی توان این صحبت ها درباره ی سامسونگ گلکسی اس 8 را چندان بی ربط به این موضوع دانست.

برای دریافتن ویژگی های حقیقی پرچم دار جدید سامسونگ می باید کمی منتظر ماند و در روز رونمایی حقیقت این گلکسی اس 8 را مشاهده کرد.

اشتراک:

نظرات بسته اند