سوختگی و بهترین پماد سوختگی

0

متاسفانه باید گفت در کشور ما سوختگی پس از تصادفات رانندگی و مصرف مواد مخدر، سومین عامل مرگ غیر منتظره است. همین موضوع سبب شده است سایت روزیاتو در مقاله ای به انواع سوختگی بپردازد و چند نمونه پماد سوختگی را برای خوانندگان محترم معرفی بکند. با مراجعه به آدرس http://rooziato.com/139694758/%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D9%BE%D9%85%D8%A7%D8%AF%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D9%88%D8%AE%D8%AA%DA%AF%DB%8C/ می توانید متن کامل مقاله را مطالعه کرده و اطلاعات مفیدی را در زمینه ی سوختگی کسب بکنید و با بهترین پمادهای سوختگی آشنا بشوید.

سوختگی چیست

در کل به آسیبهای ناشی از سرما، گرما، الکتریسیته، مواد شیمیایی، گازها، سایش و تشعشع که به پوست وارد می شود سوختگی گفته می شود. این آسیبها منجر به از بین رفتن لایه‌هایی از پوست شده که با افزایش عمق آسیب، درجه سوختگی نیز افزایش پیدا می کند.
در ایران سالانه بیش از 180 هزار نفر دچار سوختگی می شوند که از این میان بیش از 3هزار تن از آنها فوت می کنند. ایران 8برابر متوسط جهانی دارای آسیبهای سوختگی است که فاجعه ای عظیم در حوزه ی بهداشت و سلامت عمومی محسوب می شود.  تنها با رعایت موارد ایمنی می توان جلوی این فاجعه ی عظیم را گرفت و جامعه ی سالم تری داشت.
سوختگی منجر می شود که پوست شکل نازیبایی به خود بگیرد که برگشت آن به حالت قبل کاری تقریبا غیر ممکن است. با این حال با صرف هزینه ی بسیار می توان اندکی از شدت جراهات کاست. یکی از راههای بهبود جای سوختگی استفاده از پماد سوختگی است که در بازار انواع مختلف آن وجود دارد. استفاده از هر نوع پماد سوختگی و اقدام برای رفع هر گونه جای سوختگی باید حتما طبق نظر و تجویز پزشک باشد.

پماد سوختگی ریکاو

یکی از معروف ترین پمادهای سوختگی پماد ریکاو است که دارای اثرات تسکین درد و پیشگیری از تاول است.

پماد سوختگی ریکاور

پماد سوختگی ریکاور

پماد ریکاو محصولی از شرکت توسن دارو است که تنها دارویی است که در دارونامه ملی ایران، اثرات سه گانه درمانی را برای سوختگی دارا بوده که بسیار مورد استقبال بیماران قرار گرفته است.
این پماد، بهترین پماد سوختگی برای تسکین سریع درد و سوزش است که می تواند ظرف نیم ساعت از سوزش سوختگی درجه اول و دوم بکاهد.
توجه داشته باشید که انواع مختلف سوختگی، معمولا به سادگی به مسکن ها جواب نمی دهد و مدت زمان زیادی طول می کشد تا درد و سوزش محل سوختگی تسکین یابد. تسکین درد یکی از بهترین ویژگیهای این پماد بوده به طوری که بیمار دیگر نیازی به استفاده از مسکن نخواهد داشت.
از ریکاو، برای انواع سوختگیهای درجه اول، درجه دوم و درجه سوم و همچنین سوختگیهای ناشی از لیزر درمانی ( که معمولاً از نوع درجه یک و بعضاً درجه دو است)، سوختگی پای بچه یا همان ادرار سوختگی استفاده می شود.
همچنین این پماد سوختگی عوارض ناشی از وجود کورتون در برخی پمادهای مورد استفاده در سوختگی پای بچه مانند هیدروکورتیزن، تریا مسینولون، بتامتازون و غیره را ندارد.

اشتراک:

نظرات بسته اند