سفر به دره ی قدیسان در شمال غرب فرانسه

0

دره ی قدیسان یکی از جاهای دیدنی ست که در تور اروپا فرانسه می توانید از آن بازدید نمایید. این دره ی زیبا که پر از مجسمه های گرانیتی قدیسان بزرگ بریتانی ست  در دره ی بریتانی در شمال غربی فرانسه واقع شده است.
دره ی قدیسان در دامنه ی کوه های شیب دار کمون کارنوت قرار گرفته و مساحت آن پوشیده از چمنزار های زیبا و دیدنی می باشد.
به طور کلی در سراسر بریتانی چیزی بیش از هفت هزار قدیس شناخته شده اند که مورد احترام و ستایش مردم این منطقه هستند، البته تمام این هفت هزار قدیس توسط کلیسای کاتولیک روم به رسمیت شناخته نشده اند.

تور اروپا فرانسه | دره قدیسان بریتانی

تور اروپا فرانسه | دره قدیسان بریتانی

پروژه ی دره ی قدیسان بریتانی در سال 2008 شروع شده و هدف اصلی آن به جز جذب گردشگر، بزرگداشت تاریخ سلتی و قدیسان آن و نیز ذکر اهمیت گرانیت در منظره ی برتون و رونق اقتصادی محلی می باشد.
در مرحله ی اول بیش از 60 مجسمه ی سه متری توسط شهرداری منطقه به این دره اهدا گردید و رفته رفته نیز بر تعداد آن ها افزوده شده و خواهد شد.

تور اروپا فرانسه | دره قدیسان بریتانی

تور اروپا فرانسه | دره قدیسان بریتانی

این پروژه عظم توسط فیلسوف بریتانی «فیلیپ ابجین» پایه گذاری شد و هزینه آن تماما توسط کمک های مالی جوامع و سازمان های محلی تامین می شود. هرکسی می تواند اسپانسر یک مجسمه باشد، قدیس حامی خود را انتخاب و محل قرارگیری آن را در دامنه انتخاب کند. جالب است بدانید که ساخت هر مجسمه حدود 12 هزار یورو هزینه دارد.

اشتراک:

نظرات بسته اند