راهنمای سفر به بیروت

0

پایتخت کشور لبنان، شهر بیروت است که به علت زیبایی ها و جذابیت هایی که دارد به عروس خاورمیانه مشهور است. جالب است بدانید که این شهر در طول تاریخ جنگ ها و رویداد های مختلفی را به خود دیده است ولی همچنان جذابیت های خود را حفظ کرده است. در این شهر هر نوع جاذبه ای نظیر تاریخی، فرهنگی و ساحلی خواهید دید. در ادامه ی این مطلب اطلاعاتی که در طول سفر به این شهر مفید است را ذکر کرده ایم. با ما همراه باشید.

بیروت

زبان رسمی مردمان بیروت عربی است. برای سفر به این شهر می بایست لیر لبنان همراه خود داشته باشید. شرایط آب و هوایی بیروت با توجه به موقعیت جغرافیایی که دارد در تمام طول سال می توان گفت که مطلوب بوده و از ماه جولای تا سپتامبر در این شهر کاملا آب و هوا داغ و شرجی است. بهار و پاییز این ناحیه برای اغلب مردم، بهترین زمان برای سفر محسوب می‌شود، چرا که دمای هوا معتدل و بارش باران هم به ندرت اتفاق می‌افتد. زمستان‌ها اما به مدت طولانی شاهد ریزش باران خواهیم بود. با این وجود در این مدت هم دمای هوا چندان سرد نمی‌شود.
شماره های اضطراری: پلیس (۱۱۲) ، آمبولانس (۱۴۰) ، آتشنشانی (۱۷۵). اختلاف ساعت این شهر با تهران تنها یک ساعت و نیم عقب تر می باشد.

بیروت

بیروت

هتل های برتر بیروت

هتل فنیسیا: در طول سفر به این کشور بهتر است در هتل های لوکس آن اقامت گزینید. به طور مثال هتل فنیسیا یکی از بهترین هتل های بیروت است که در سال ۲۰۱۵ جز برترین هتل های بیروت است که در آن امکاناتی نظیر استخر، رستوران، باگاه بدنسازی، اینترنت رایگان، رم سرویس، مرکز ماساژ، زمین تنیس، صبحانه رایگان، اتاق خانوادگی، اتاق بیزینس، ترانسفر فرودگاه، اتاق ملاقات، لاندری و صندلی ارائه داده می شود. این هتل در PO Box 11, Minet El Hosn واقع شده است.
هتل هیلتون: یکی دیگر از هتل های لوکس و مجلل بیروت هتل هیلتون است که امکانات آن عبارت اند از: رستوران، استخر، باشگاه بدن سازی، سوئیت لوکس، اتاق خانوادگی، اتاق بیزینس، رم سرویس، لاندری، مرکز ماساژ، صندلی بچه و اتاق ضیافت . این هتل در Charles De Gaulle ،Sin El Fil ،Horsh Tabet واقع شده است.

قیمت غذا ها در بیروت

برای خوردن یک وعده ی غذایی در رستورانی ارزان قیمت می بایست نزدیک به ۱۰ دلار پرداخت نمایید. همچنین برای خوردن یک وعده ی غذای دو نفره نیز در رستورانی متوسط ۵۰ دلار نیاز دارید. مکدونالد در بیروت ارزان تر است و قیمت آن نزدیک به ۹ دلار است. برای تهیه آب معدنی ۰٫۴۰ و اگر بخواهید یک فنجان قهوه میل کنید باید بابت آن ۳٫۲۷ دلار بپردازید. غذا های محبوب در بیروت عبارت اند از: بابا قانوش، فلافل، شاورما، سالاد فاتوش، کنافه، کوفته.

جاذبه های گردشگری معروف در بیروت

صخره های روشه

یکی از مهم ترین سمبل های لبنان صخره های روشه می باشند که به آن صخر های کبوتر و یا عشق نیز می گویند. صخره های روشه در غرب این شهر قرار دارند و تنها دلیل اینکه به این صخره ها، صخره های عشق می گویند این است که بعد از مرگ یک هنرپیشه معروف شهر ۳ نفر از هواداران آن ها به بالای این صخره ها می روند و خودشان را به پایین پرت می کنند. صخره های عشق در General De Gaulle, Beirut, Lebanon واقع شده است.

صخره های روشه

صخره های روشه

خیابان اشرفیه

در هر شهری یک خیابان معروف وجود دارد که خیابان معروف در بیروت خیابان اشرفیه است که پاتوقی مشهور در این شهر به شمار می آید. همچنین موزه ی ملی بیروت در نزدیکی همین خیابان قرار دارد. هتل های این شهر نیز رای اقامت بسیار مناسب است.

منطقه گردشگری حریصا

منطقه ی حریصا در اتفاعات بالای کوه رو به روی دریای مدیترانه واقع شده است. علت شهر این منطقه به دلیل وجود مدفن سیده لبنان، بانوی مذهبی است که در آن زندگی می کرده و یادبودی از او بر سر مزارش از کیلومتر ها دورتر قابل دیدن است. در این منطقه ۵ کلیسا وجود دارد که در سفر به بیروت می توانید از آن ها دیدن نمایید.

مسجد محمد امین

مسجدی به اسم مسجد محمد امین در مرکز شهر قرار دارد که نمازگزاران آن اکثرا اهل سنت هستند. بین سال های ۲۰۰۲ و ۲۰۰۷ این مسجد بنا شد. جالب است بدانید که بانی این مسجد نخست وزیر قبلی لبنان رفیق حریری بوده است که پس از فوتش در این مسجد دفن شد. این مسجد در El Amir Bachir, Bayrut, Lebanon قرار دارد.

مسجد محمد امین

مسجد محمد امین

غار جمعیتا

غار جعیتا در واقع غاری مرکب از دو غار سنگ آهکی کارستی جدا از هم اما متصل به هم دیگه تشکیل شده است. جالب است بدانید که غار بالایی ۲۱۳۰ متر و غار پایینی ۶۲۰۰ متر طولش است، این مجموعه در کل حدود ۹ متر را در بر می گیرد و از طولانی ترین غار مرکب در خاورمیانه به شمار می رود.

کلیسای جامع سنت جورج مارونی

کلیسای سنت جورج مارونی یکی دیگر از جاذبه های گردشگری بیروت است که قلمرو مذهبی اسقف اعظم در لبنان می باشد. ساخت این کلیسا با نمای نئوکلاسیک و با الهام از طرح کلیسای سانتا ماریا دی مگیوره، در سال ۱۸۸۴ آغاز شد و در سال ۱۸۹۴ به پایان رسید. این کلیسای مشهور در El Amir Bachir, Bayrut, Lebanon واقع شده است.

اشتراک:

نظرات بسته اند