سفر اشتراکی راهی برای فرار از ترافیک

2

برای مدیریت ترافیک شهری و کاهش آلودگی هوا شهرداری تهران طرح های مختلفی را اجرا کرده اما گویا هیچ یک آنطور که باید تاثیر گذار نبوده است.

خرید طرح زوج و فرد روزانه نمونه ای از این طرح ها است که رانندگان برای تردد در محدوده ترافیک عوارض دهند. این طرح نیز چندان قوی ظاهر نشد. چراکه با پرداخت پول باز هم همان ماشین ها و همان آلودگی پاربرجاست و چندان ترافیک روان نشده.

اما سفر اشتراکی که چندیست رواج یافته ظاهرا دارد خوب پیش میرود.

سیستم آنلاین سفر اشتراکی یکی از راهکارهایی است. که در سال‌های اخیر در کشورهای اروپایی و آمریکا بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.

در این سیستم خودروهای تک سرنشین تشویق می‌شوند که صندلی‌های خالی خود را در اختیار هم مسیرهای خود قرار دهند و از خطوط پر سرنشین(HOV) استفاده کنند. این شیوه این روزها به یکی از موفق‌ترین کسب‌وکارهای اروپا نیز تبدیل شده است.

استفاده از این سیستم در مسیرهایی مثل تهران-کرج می‌تواند به کاهش ترافیک در این محدوده و البته کاهش هزینه‌های سفر برای مسافران هرروزه این مسیر منجر شود

بر طبق گزارشها، روزانه بیش از دو هزار راننده و بیش از هزار مسافر در محور تهران کرج متقاضی سفر اشتراکی هستند. این آمار متعلق به کاروانرو اولین وب سایت سیستم آنلاین سفر اشتراکی در ایران است.

کاروانرو به همه افراد چه راننده و چه مسافر کمک می‌کند تا بتوانند با یکدیگر همسفر شوند و علاوه بر اینکه از هزینه سفر خود بکاهند با کاهش بار ترافیک، سریع‌تر به مقصد خود برسند و حالا بعد از بیش از دو سال فعالیت روزانه بیش از 30.000 متقاضی در ایران دارد.

اشتراک:

2 دیدگاه

  1. واووووو چه جالب سفر اشتراکی!

    تا حالا از وجود چنین چیزی بی خبر بودم. ممنون از اطلاع رسانی. همینجا اعلام کنم من هر جای ایران که پایه پیدا کنم میرم. ?

  2. چه کار جالبیی. والا من تو مسیرم سعی میکنم این کار و کنم اما اینقد بی اعتمادی هست آدم میترسه کسیو سوار کنه.