سفری کوتاه به کرمانشاه

0

در گوشه و کنار کشورمان مناطق زیادی برای گردشگری وجود دارد، مناطقی که با سفر به آنها و رزرو هتل میتوان خستگی های روزمرکی را از تن به در برد. این جاذبه های گردشگری بکر در تمامی نقاط کشوران گسترده شده اند. پنجاه و پنجمین اثر ملی که در 20کیلومتری شمال غرب کرمانشاه واقع شده است و در27 اسفند 1387 در فهرست میراث طبیعی قرار گرفته،  «سرآب نیلوفر» نام دارد.
در دریاچه کوچکی گل های نیلوفر بی بسیاری در فصول گرم سال غنچه میکنند که برگ های آن سر از آب بیرون می آورد و قسمت زیادی از سطح آب را میپوشاند. گل های صورتی که در میان سرسبزی نیلوفر ها خودنمایی می کنند و رنگ زندگی را به آن منطقه می پاشند.

نیلوفر آبی

نیلوفر آبی

معبد آناهیتا کرمانشاه

در میان این طبیعت زیبا و چشم نواز، معبدی وجود دارد که “آناهیتا” نام دارد که این معبد بازمانده ای از تاریخ است . گفته میشود این معبد متعلق به الهه پاکی است و این مکان محلی برای نیایش آب بوده است . همانطور که میدانید آب یکی از چهار عناصر مقدس است که برای ایرانیان باستان بسیار قابل احترام بوده اند. آناهیتا ایزد بانوی آب‌های روان، زیبایی، فراوانی و برکت در دوران پیش از اسلام بوده است.
این معبد قدمت طولانی و کهنه ای دارد و با توجه به ریزش آجر هایی از در و دیوارش ، هنوز عظمت و شکوه خود را حس کرده است که انسان با دیدن آن انگار به سال های بسیار دوری میرود.
بعد از گشت و گذار از این دو مکان دیدنی و تاریخی  به پارک گل کرمانشاه هم بروید و پا به بهشت بگذارید. دیدن مجسمه هایی از جنس گل آنچنان شما را به وجد می آورد که فراموش می کنید، اینجا کرمانشاه است و در دل این شهر قرار دارید.
بودن در این فضا با وجود نور چراغ هایی که در اطراف مجسمه ها گذاشته شده، به طور حتم شما را وسوسه می کند تا در شب هم دوربین خود را روشن کنید و از گرفتن عکس های خویش انداز جا نمانید!
مگر میشود به سفر برویم اما سوغاتی برای کسانی که منتظر بازگشتن ما از سفر هستند، تهیه نکنیم. بهترین جا برای خرید سوغاتی در کرمانشاه، رفتن به بازار شهر است. حتما میدانید که بهترین سوغاتی های این شهر روغن کرمانشاهی، کاک، نان برنجی و نان خرمایی است.
اگر قصد سفر به کرمانشاه را در این ایام باقی مانده از روزهای تعطیل داشتید، میتوانید برای رزرو هتل از شهرتان، با مراجعه به آدرس اینترنتی http://www.pintapin.com/ هتل مورد نطر خود را بیاید و آن را برای مودت مورد نظر رزرو کنید. گفتنیست که در این سایت شما با تخفیف های ویژه ای برای رزرو هتل مواجه خواهید شد.

اشتراک:

نظرات بسته اند