سرطان پوست و راه های مقابله با آن

0

یکی از بیماری های شایع در بین مردم آمریکا سرطان پوست است که طبق آمار به دست آمده توسط آکادمی پوست آمریکا روزانه 9500 نفر تحت درمان سرطان پوست قرار می گیرند. دستگاه سولاریم و آفتاب گرفتن در طول مدتی طولانی, عامل اصلی سرطان پوست نمی باشد, اما سالیانه افراد زیادی را مبتلا به سرطان پوست می کنند. نمی توانیم کاملا خطر ابتلا به این بیماری را از بین ببرییم اما با رعات نکات ریزی می توان از بروز چنین بیماری جلوگیری کرد. بهتر است با نزدیک شدن به فصل گرم سال مواردی را رعایت کنید. در این مطلب شما را با این نوع از سرطان آشنا می کنیم.

سرطان پوست در بین افراد جوان رو به افزایش است. طبق تحقیقات تازه به دست آمده در کلینیک مایو در روچستر مینه سوتا, نوعی کشنده از سرطان پوست وجود دارد که از سال 1970 میلادی در بین زنان زیر 40 سال 8 برابر و در بین مردان زیر 40 سال 4برابر افزایش پیدا کرده است.

 

مقابله با سرطان پوست

سرطان پوست

 

این بیماری در کودکان شیوع کمتری دارد اما طبق آمار به دست آمده با این حال در بین نوزادارن تازه متولد شده  تا سن 19 سالگی در آمریکا در بین سال های ۱۹۷۳ تا ۲۰۰۹ میلادی (۱۳۵۲ تا ۱۳۸۸ شمسی) با افزایش دو درصدی همراه بود. دکتر اندروسی, کراکوسکی گفته است:ملانوما تنها نوع سرطان دیده شده در بین جمعیت نامبرده نبوده است.

آیا می دانستید سرطان پوست می تواند در داخل چشم هایتان وجود داشته باشد؟ دکتر مونا مفید از متخصصان پوست و رییس انجمن سرطان پوست در آمریکا پس از انجام تحقیقات فراوان در سن دیگو گفته است: سرطان مالانومای چشمی به شکل لکه هایی مانند کک در داخل چشم دیده می شود که جز علائم سرطان است. طبق پژوش های به دست آمده توسط همین انجمن سالیانه نزدیک به 2000 بیمار که مبتلا به سرطان چشم بوده اند تحت درمان قرار می گیرند. دکتر مونا مفید اذعان نموده: سلول های بازال و سنگفرشی روی پلک از جمله قسمت هایی از چش هستند که مورد غفلت قرار می گیرند و محل تشکیل نوع های مختلفی از سرطان چشمی هستند.

سرطان پوست در قسمت هایی از بدن که آفتاب به آن نمی رسد گسترش می یابد.یکی از متخصصان معروف پوست در آمریکا به نام مایل هنری از دانشگاه ویل کورنل می گوید توسعه ی سلول های سرطانی در محل هایی همچون زیر بیضه و داخل واژن بسیار شایع می باشد. متخصصان پوست بین انگشتان پا را حتما چک می کنند, زیار یکی از متخصصان پوست نوعی از سرطان پوست را در بین انگشتان پای یک خانوم 64 ساله مشاهده کرده بود.

مقابله با سرطان پوست

سرطان پوست

پرفسور ام فرایمن از دانشکده ی پزشکی جورج واشنگتن گفته است سالیانه برای مطمئن شدن از سلامت پوستتان به دکتر پوست مراجعه نمایید زیرا یک از علائم سرطان پوست را زیر بغل یکی از بیماران خود دیده بود. سرطان پوست می تواند در هر جایی از بدنتان بروز نماید.

پوست ها ی تیره نیز مانند پوست ها روشن در مرض ابتلا به سرطان پوست هستند. ابتلا به سرطان پوست در افرادی که پوست های تیره دارند کمتر از افراد با پوست های روشن هستند. درمان سرطان در این افراد بسیار مشکلات بیشتری را پیش رو دارد. طی تحقیقات به دست آمده احتمال درمان سیاهپوستانی که به سرطان از نو ملانوما مبتلا هستند در مقایسه با سفید پوستان بسیار کم تر است چنان چه که 93 درصد از سفید پوست هایی که زنده می مانند 93 درصد است و تنها 64 درصد از سیاه پوستان جان سالم به در می برند. دکتر مفید می گوید: اکثر سیاه پوستان این بیماری را جدی نمی گیرند اما پیشرفت این نوع از سرطان بسیار سریع تر از آن است که فکر می کنید. زود به زود به پزشک مراجعه نمایید و فواصل بین انگشتان پایتان را توسط پزشک بررسی نمایید زیرا تشخیص به موقع از گسترش یافتن این بیماری جلوگیری می کند.

 

اشتراک:

نظرات بسته اند