سرطان هایی که در آشپزخانه ها در کمین اند!

2

راه اندازی کافی شاپ با سرمایه کم تنها در صورتی امکان پذیر است که نوع سیار آن را انتخاب کنید. کافی شاپ یا فست فود سیار به مراتب کم هزینه تر از نوع ثابت آن است.

از آنجایی که در نوع سیار فست فود یا کافی شاپ به دلیل نبود آشپزخانه مجزا رعایت بهداشت دشوار است. اما مواردی وجود دارند که رعایت آنها مهمتر از رعایت بهداشت است.

برخی از نکاتی که برای آشپزی چه در منزل و چه در فست فودها لازم است رعایت کرد را در ادامه می آوریم. در صورتی که این موارد رعایت نشوند خودتان را برای مقابله با سرطان آماده کنید.

استفاده از روغن مایع معمولی برای سرخ کردن مواد غذایی در آشپزخانه ها نقش بسیار مهمی در بروز بیماری سرطان میان مردم دارد. روغن های نباتی حاصل از روغن کشی از دانه های گیاهی در 2 نوع معمولی و مخصوص سرخ کردن تولید و به بازار مصرف عرضه می شود.

به عبارتی در این دما ساختمان مولکولی این نوع روغن آسیب دیده و شروع به تولید ترکیب شیمیایی بسیار سرطان زا به نام « پراکسید» می کند، لذا این نوع روغن صرفاً برای استفاده در سالاد، پخت و پز و غذاهایی که معمولا نیاز به سرخ کردن در حرارت زیاد ندارند، مناسب است.

رابطه غذای سرخ کردنی و سرطان

رابطه غذای سرخ کردنی و سرطان

لازم است برای سرخ و برشته کردن انواع غذا صرفاً از روغن های مخصوص سرخ کردن که در مقابل دمای بالا دارای پایداری بیشتری هستند استفاده شود هرچند استفاده مکرر از این نوع روغن به صورتیکه باعث تغییر در رنگ آن شود، مجاز نیست.

روغن های خوراکی با منشا حیوانی در مقابل دمای سرخ شدن بسیار مقاوم بوده و آسیب کمتری می بینند ولی به علت نقطه ذوب بالاتر همچنین داشتن مقادیر نسبتاً زیاد کلسترول تمایل زیادی به رسوب کردن در عروق خونی دارد و عامل بیماری تصلب شرایین است.

لازم است افراد کم تحرک همچنین کسانی که دارای اضافه وزن هستند برای پیشگیری از بیماریهای قلب و عروق (سکته های قلبی و مغزی) نسبت به کاهش مصرف این نوع روغن اقدام کنند.

یکی دیگر از مواردی که باید کاملا مورد توجه قرار گیرد حوله های آشپزخانه هستند. باکتری ها روی حوله آشپزخانه تجمع پیدا می کنند؛ به ویژه وقتی حوله ها زیاد شسته نشوند و در فواصلی که مورد استفاده قرار می گیرند، خشک نشوند. موجب افزایش باکتری در محیط آشپزخانه می شود.

اشتراک:

2 دیدگاه

  1. اگر همه مون یاد می گرفتیم که غذاها رو به صورت بخارپز یا آب پز بخوریم خیلی توی جاده سلامتی جلو می افتادیم

  2. روغن ها از موادی هستند که با مصرف اشتباهشون می تونیم سلامتیمون رو به شکل جدی به خطر بیندازیم.