سایپا کوئیک ارزان ترین اتومات بازار

0

در اواسط اسفند ماه سال گذشته شرکت خودروسازی سایپا از جدیدترین محصول خود با نام سایپا کوئیک رونمایی کرد تا ارزان ترین خودروی دنده اتوماتیک بازار را ارائه داده باشد.
به گفته ی سایپا این محصول جدید حاصل سالها تجربه و تبحر در دانش طراحی و ساخت خودرو است که کاملا به دست توانای مهندسان ایرانی طراحی شده است. محصول جدید سایپا در کنار داشتن امکانات و تجهیزات رفاهی مدرن براساس استانداردهای روز جهانی تولید شده است. اما نگاهی می اندازیم به این خودروی جدید و البته سوال برانگیز:

سایپا کوئیک را بشناسیم

سایپا ابتدا قصد داشت مدل هاچ بک ساینا را وارد بازار بکند که این اقدام تبدیل به ارائه ی یک خودروی هاچ بک دنده اتواتیک شد. این خودروی تازه وارد سایپا کوئیک نام گرفت که با قیمت تقریبی 35میلیون تومان ارزان ترین خودروی دنده اتوماتیک بازار ایران لقب گرفت. بماند که بعدها این قیمت با افزایش روبه رو شد.
ظاهر سایپا کوئیک تفاوتهایی در نمای جلو و بدنه نسبت به ساینا دارد. همچنین در سپر جلو در جهت اسپرت جلوه کردن خودرو تغییراتی اعمال کرده اند. به این خودرو دو روف لاین (باربند پایه کوتاه) و بچه گلگیرهای پلاستیکی در راستای مُد رایج در جهان خودرو برای ساخت هاچ بک های کراس اضافه شده است. در قسمت عقب نیز یک سپر اسپرت و چراغهایی که نسبت به تیبا هاچ بک بسیار ظریف و حساب شده هستند، طراحی کرده اند.

سایپا کوئیک

سایپا کوئیک

سایپا کوئیک

سایپا کوئیک

در طراحی این خودروی جدید برای اولین بار از گیربکس اتوماتیک بهره برده اند که با توجه به قیمتی که برای خودرو پیش بینی شده است، ارزان ترین خودروی اتومات بازار خودروی ایران محسوب می شود.
موتور سایپا کوئیک همان موتور تیبا و ساینا با 1.5 لیتر حجم و 87 اسب بخار قدرت است که در واقع موتور ارتقاء یافته و حجم خورده ی پراید محسوب می شود.
این خودروی اتومات ارزان قیمت آپشنهای دیگری از جمله نمایشگر 7 اینچی، سیستم ورود بدون کلید، استارت دکمه ای، دوربین و سنسور دنده عقب، کروز کنترل، صندلی برقی راننده، خروجی USB و آینه های برقی دارد که احتمالا تنها در نسخه های فول آپشن کوییک دیده خواهد شد.
همچنین در این خودرو سیستم فرمان برقی را جایگزین فرمان سنتی هیدرولیکی کرده اند که از جمله معدود تغییرات فنی پروژه کوییک در مقایسه با تیبا و ساینا به نظر می رسد.
در آخر باید گفت آلایندگی این خودروی جدید یورو 4 است که قابلیت ارتقا به یورو5 را نیز دارا است.

در ادامه مشخصات کلی و فنی این خودروی جدید اتومات را قرار می دهیم:

مشخصات کلی سایپا کوئیک

مشخصات کلی سایپا کوئیک

مشخصات فنی سایپا کوئیک

مشخصات فنی سایپا کوئیک

اشتراک:

نظرات بسته اند