ساخت ابزارک برای مقابله با بازی پوکمون گو در روسیه

0

چندی پیش بازتاب جهانی ممنوعیت بازی پوکمون گو در ایران نقل مجلس شده بود ، اما رفته رفته میل افراد به این بازی کاهش یافت. در حالی که بازی پوکمون گو 20 درص از کاربرانش را در ایالات متحده آمریکا از دست داد، تب و تاب بازی این نرم افزار در روسیه بالا گرفته است .

به گفتهی خبرگزاری رویترز ، اکنون تب و تاب بازی پوکمون گو به روسیه رسیده است و بسیاری از جوانان این کشور علی رغم مجاز نبودن این بازی اینترنتی در این کشور، اقدام به دانلود این نرم افزار کرده و از آن استفاده میکنند .

این گستردگی و استفاده ی بیش از اندازه ی جوانان از این بازی در این کشور به گونه ایست که مسئولان روسیه را نگران کرده است و سبب شد آنها به فکر چاره ای برای حل این معظل باشند و آنها را ناچار به ساخت ابزارکی کرد.

مقامات روسیه برای مقابله با این بازی و پیامدهای آن بر فرهنگ روسیه به طراحی و ابداع یک بازی بدیل به شکل ابزارک تلفن هوشمند مبادرت کرده اند که هدف از آن، آشنا ساختن جهانیان با فرهنگ و سنت و تمدن روسیه است.

دولت این کشور ، حدود یک میلیون روبل معادل پانزده هزار و ششصد دلار هزنه صرف این ابزارک کرد .این بازی قابل نصب بر روی انواع گوشی های هوشمند و سایر وسایل دیجیتالی است . این بازی که در روسیه طراحی شده است سبب میشود تا کسانی که با خرد تور روسیه به این کشور سفر میکنند و همچنین شهرواندان این کشور با شخصیتهای تاریخی و آثار و ابنیه کهن و چهره های شاخص فرهنگ و تمدن روسیه آشنا شوند.

اشتراک:

نظرات بسته اند