از زندگی مولتی میلیاردرها چه میدانید ؟

0

اینکه در دنیا ، ار ثروتمندانی وجود دارند که سرمایه و ثروت بی حد و مرزی دارند ، هیچ دور از انتظار نیست . اینگونه افراد زندگی متفاوتی دارند ، هنگام سفر ، به جزیره هایی که برای خود ساخته اند میروند ، نیازی به رزرو هتل خاص ندارند ، آنها خود هتل و محل های بسیار لوکسی برای اقامت دارند ،  با هواپیماهای شخصی تردد میکنند و سبک زندگی خاصی دارند . به راستی این ابر ثروتمندان چگونه زندگی میکنند ؟
این ابر ثروتمندان زندگی خود را از جهان دنیای دیجیتال مخفی نگه میدارند و شاید تنها درصد خیلی اندکی از زندگی واقعیشان برای مردم جهان پیداست . آنها فعالیت های آنلاین مخفی دارند ، در جزیره های خصوصی شان زندگی میکنند ، برای خود عمارت های ویژه و خصوصی میسازند ، در کنارِ مالکیتِ حداقل یک بنیاد غیرانتفاعی، داشتن مزرعه‌ای پایدار۲، مدرسه‌ای خصوصی برای کودکان و یک پروژۀ کشاورزی یا صنعتی کوچک در کشورهای درحال‌توسعه از الزامات زندگی مولتی‌میلیاردرهای مدرن است.
به گفته ی مدیر شرکت مشاوره ای در ارتباط با اطلاعات ثروت ، در پشت بسیاری از اقدامات امروزیِ ابرثروتمندها تمایل به کنترل محیط زندگی‌شان نهفته است. این تمایل به کنترل، شامل سرمایه‌گذاری‌ها، فعالیت‌های بشردوستانه، خانواده و دیگر موضوعات مرتبط به سبک زندگی آن‌هاست. برای مثال سرمایه‌گذاری در مزرعه، تمام این‌ها را یکجا جمع می‌کند. علاوه‌براین به‌صورت بالقوه امکان پول‌درآوردن را نیز برای آن‌ها فراهم می‌کند .
یکی دیگر از مواردی که میان این ابر ثروتمندان رواج پیدا کرده است  ،تاسیس مدارسی است که فرزندانشان بتوانند در کنار افراد عادی دیگر در بخوانند . آنها ترجیح میدهند که فرزندانشان به جای درس خواندن در کنار معلم خصوصی و در یک محیط سربسته و بدون بچه های دیگر ، در مدرسه های عادی درس بخوانند که البته آن مدرسه برنامه ی کاملا متمایزی برای درس خواندن دارد .

زندگی مولتی میلیاردرها

زندگی مولتی میلیاردرها

به عنوان مثال جف گرین مدرسۀ گرین را در فلوریدا برای فرزندانش تأسیس کرده است که در کلاس‌های آن چگونگی موفقیت در اقتصاد جهانی تدریس می‌شود.
این ثروتمندان که به خرید کالاهای لوکس علاقه دارند ، هواپیماهای شخصی و قایق های شخصی دارند ، جزیره هایی که قابل خصوصی سازی باشند را میخرند و در آن ها پنت هاوس هایی با چوب های مرغوب ، استخر شنا با آبشارهای متعدد، باشگاه ساحلی و اتاق غذاخوریِ زیر آب میسازند . آنها میتوانند در مدت زمان بسیار کوتاهی با قایق های خصوصی خود به زیر آب بروند در حالی که احساس امنیت فوق العاده ای دارند به گونه ای که حتی هیچ مزاحمی وجود ندارد که از آنها عکس بگیرد .
آنها جت های مافوق صوت دارند ، قایق های زیر دریایی دارند و کلکسیونی از ماشین های لوکس و کمیاب دارند . در حدود 45 درصد از این ابر ثروتمندان از طریق کارآفرینی به چنین ثروت عظیمی دست یافته اند . به گفتهی این شرکت مشاور ،  اصلی‌ترین منبع ثروت برای تازه‌میلیاردر شده‌ها بخش فناوری است. آن‌هایی که از فناوری کسب ثروت می‌کنند، معمولاً جوان‌تر و کمتر به مصرف‌گرایی و خودنمایی متمایل هستند .
یکی از دلایلی که مولتی میلیاردر ها مایلند تا در جزیره های خارج از شبکه و پنهان عمارت و مجموعه های لوکسی بسازند این است که آنها میخواهند به دور از ذره بین و مزاحم ، کمی هم خودشان باشند . برای مثال لئوناردو دی کاپریو جزیرۀ بلک‌دورکایه را در ساحل بلیز به قیمت ۱.۷۵میلیون دلار خریده است. او می‌خواهد در آنجا یک مجموعۀ لوکسِ خارج از شبکه بسازد.
همچنین داشتن زندگی سالم برای ابر ثروتمندان حرف اول را میزند ، آنها ترجیح میدهند مربی‌شان با یک لیوان آب‌میوۀ طبیعی آنها را از خواب بیدار کنند ،  تازه‌ترین و بهترین موادغذایی برای تغذیه‌شان فراهم شود ، مدیر شخصی خانه ، اداره ی امور خانه را در بهترین شکل به دست گیرد ، هرچند غذا همچنان نقش مهمی در خانۀ ثروتمندان ایفا می‌کند، ابرثروتمندان به‌دنبال راه‌هایی هستند که هرچه‌کمتر غذا بخورند .
ابر ثروتمندان زندگی های متفاوتی دارند ، دغدغه های متفاوتی دارند ، درست است که همه ی آنها رفاه بی حدی را تجربه میکنند  ، اما شاید صمیمیت یک زندگی ساده را هرگز تجربه نکنند .

زندگی مولتی میلیاردرها

زندگی مولتی میلیاردرها

اشتراک:

نظرات بسته اند