زنجبیل و خواص معجزه آسای آن

0

از زنجبیل در زمان باستان, هند و چین و رم و یونان از ریشه ی زنجبیل برای پخت انواع غذا ها استفاده می شده است. نان زنجبیلی و مربا و شیرینی زنجبیلی خوردنی هایی است که از زنجبیل برای پخت آن ها استفاده می شود اما لازم به ذکر است که زنجبیل تنها حکم یک ادویه و یا طعم دهنده را ندارد بلکه خواص درمانی زیادی نیز دارد. در مطلب زیر به برخی از خواص زنجبیل می پردازیم.
زنجبیل را برخی از افراد زنجفیل می خوانند که هر دو درست است. زنجبیل گیاهی زرد رنگ است که دارای رگه هایی بنفش با ساقه ای باریک و نی مانند و برگ های سر نیزه ای سبز براق می باشد. قد این گیاه گاهی به یک متر نیز می رسد. در فصل تابستان گل های این گیاه از زمین به بیرون ساقه می زنند و به رنگ سبز مایل به زرد با حاشیه های ارغوانی هستند. زنجبیل گیاهیی است که عموما در مناطق گرمسیر کشت میشود و بهترین نوع این گیاه زنجبیل جامئیکائی است.

خواص زنجبیل

خواص چایی زنجبیلی

برای درمان سرما خوردگی, چای زنجبیلی گزینه ی مناسبی می باشد. این چای موجب می شود, دمای درونی بدنتان افزایش یابد و سبب تعریق بیشتر در بدن شود. اگر دوس دارید بدنتان گرم شود, بهتر است چای زنجبیلی مصرف کنید.

خاصیت های زنجبیل

طی تحقیقات و پژوهش دانشمندان, مشخص شده که زنجبیل خواص درمانی فراوانی دارد. تسکین سوزش های پوست یکی از خواص زنجبیل است. به دلیل آن که پس از مصرف زنجبیل تعریق در بدن زیاد می شود, در زمان ابتلا به آنفولانزا و سرما خوردگی می تواند سبب بهبود شود. ریشه ی گیاه زنجبیل دارای روغن های فرار زیادی است که این روغن ها سرشار از عنصر جینجرول است و در علم داروسازی بیشترین استفاده را دارد.

تسکین درد های معده

از زمان های قدیم, زنجبیل جهت کاهش درد و مشکلات دیگر معده استفاده می شده است. زنجبیل خاصیت ضد نفخ دارد و برای کاهش گاز های افراطی معده که به علت گوارش نا درست غذا ایجاد می شوند, کمک بزرگی می کند. زنجبیل در موارد دیگری از جمله: تسکین درد روده ها, سو هاضمه و قولنج مورد استفاده قرار می گیرد.

تهوع

تهوع, سرگیجه, استفراغ, عرق سرد از مواردی هستند که ریشه های زنجبیل می توانند آن ها را از بین ببرند. جهت کاهش تهوع هایی که در طول دوران بارداری بروز می کنند, نیز مصرف می شود. لازم به ذکر است قبلا مصرف در دوران بارداری, با پزشک خود مشورت کنید و در صورت تایید پزشکتان مصرف نمایید.

جینجرول

مقدار زیادی ماده ی ضد التهاب به نام جینجرول در زنجبیل وجود دارد که می تواند به بیماری های از جمله ورم مفاصل و استخوان ها و روماتیسم کمک فراوانی کند. افرادی که به بیماری های ذکر شده مبتلا هستند, در صورتی که به طور منظم از این گیاه استفاده کنند موجب تسکین درد ها و حتی درمان نیز می شود.

چگونه بهترین زنجبیل را تهیه نماییم؟

در تمامی میوه فروشی ها و هایپر مارکت ها می توانید زنجبیل تهیه کنید. اگر پوست زنجبیل سفت و ضخیم باشد, نشانه ی زنجبیل رسیده و خوب است. به مدت 3 هفته زنجبیل سالم در یخچال باقی می ماند. اگر پوست زنجبیل را کنده باشید نیز باز هم سالم باقی خواهد ماند. زنجبیل تازه نسبت به زنجبیل خشک طعم, دارای جینجرول بیشتر و طعم بهتری است. بهتر است زنجبیلی که خریداری می کنید, کاملا یکدست باشد و لکه یا چرک هم نداشته باشد.

اشتراک:

نظرات بسته اند