زمین لرزه ی استان خراسان 40 مصدوم بر جای گذاشت

0

در پی زمین لرزه ای که در استان خراسان رضوی رخ داد، بسیاری از مسافرانی که از اقدام به رزرو هتلهای مشهد کرده بودند و یا در این شهر به سر می بردند، برنامه ی سفر خود را تغییر داده و به شهر خود بازگشتند.

اما این زلزله برای ساکنان استان خساراتی را به بار آورد که کمک رسانی هلال احمر استان خراسان را در پی داشت.

زمین لرزه مشهد

زمین لرزه مشهد

مدیرعامل هلال احمرخراسان رضوی با اشاره به وقوع زمین‌لرزه 6 ریشتری در خراسان رضوی از مصدومیت 40 تن تاکنون و اسکان اضطراری پنج هزار و 488 تن در 58 روستای آسیب‌دیده خبر داد.

به گزارش سی اس وب و به نقل از روابط عمومی هلال احمر خراسان رضوی، سید مجتبی احمدی افزود: تا ساعت ۶:٠٠ صبح ١٨ فروردین بر اثر وقوع زمین لرزه، 58 روستا در شهرستان‌های سرخس، تربت جام، فریمان و مشهد دچار آسیب شدند و تا این لحظه پنج هزار و 488 تن در مناطق آسیب‌دیده با برپایی یک هزار و 198 دستگاه چادر توسط امدادگران به صورت اضطراری اسکان داده شده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه بر اثر وقوع زمین لرزه در استان خراسان رضوی 40 تن مصدوم شدند، تصریح کرد:  به پنج هزار و 488 تن از زلزله‌زدگان امدادرسانی شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی با بیان اینکه 120 تیم عملیاتی متشکل از 305 امدادگر و نجاتگر هلال احمر با بکارگیری سه فروند بالگرد و 51 دستگاه خودروی عملیاتی و پشتیبانی به هموطنان زلزله زده خدمات‌رسانی کردند، اظهار داشت: سه بالگرد امدادی با انجام 37 سورتی پرواز اقدام به انتقال هشت هزار و 500 کیلوگرم محموله امدادی و 70 نیروی عملیاتی کرد.

وی به توزیع اقلام زیستی میان زلزله‌زدگان اشاره و خاطرنشان کرد: 31 هزار و 500 کیلوگرم برنج، یک هزار و 980 کیلوگرم حبوبات، 58 هزار و 404 قوطی کنسروجات، سه هزار و 500 بسته چای، چهار هزار و 800 ست شست و شو، 420 دستگاه چادر امدادی و پنج هزار و 40 روغن مایع میان زلزله‌زدگان توزیع شد.

اشتراک:

نظرات بسته اند