زبان فارسی در میان زبان های تلگرام

1

اضافه شدن زبان فارسی به تلگرام جدیدترین خبری ست که از این اپلیکیشن پیام رسان دریافت کرده ایم. این اتفاق در آخرین ساعات دیشب رخ داده و زبان فارسی در دو نسخه ی اندروید و آی او اس تلگرام به زبان های English، Deutsch، Nederlands، Italiano، Portugues و… اضافه شد.

اگر بخواهید این اتفاق را خودتان مشاهده کرده و از صحت آن مطمئن شوید، می توانید با مراجعه به بخش Setting تنظیمات تلگرام به قسمت زبان ها Languages رفته و گزینه ی زبان فارسی را در میان زبان های مذکور مشاهده کنید.

زبان فارسی به زبان های تلگرام اضافه شد

زبان فارسی به زبان های تلگرام اضافه شد

البته کاربرانی که از اپلیکیشن تلگرام دسکتاپ استفاده می کنند، در حال حاضر این تغییر را روی اپلیکیشن خود ندیده و احتمالا ظرف چند روز آینده، زبان فارسی به نسخه ی دسکتاپ تلگرام نیز اضافه می شود.

لازم به ذکر است که چون اضافه شدن زبان فارسی به تلگرام با آپدیت سروری تلگرام صورت گرفته، کاربران آی او اس و اندروید تلگرام نیازی به آپدیت اپلیکیشن های خود نداشته و زبان فارسی به صورت خودکار به لیست زبان های تلگرام ایشان اضافه شده است.

هموطنان و تمام فارسی زبان هایی که پیش از این برای در اختیار داشتن تلگرام فارسی، از ربات ها کمک گرفته و یا از تلگرام های غیررسمی به زبان فارسی استفاده می کردند، از این پس می توانند تنها با مراجعه به تنظیمات تلگرام و تغییر زبان به زبان فارسی در بخش زبان های تلگرام، این اپلیکیشن را به زبان فارسی در اختیار داشته باشند.

دوروف به عنوان مالک تلگرام، هنوز هیچ صحبتی در خصوص اضافه شدن زبان فارسی به زبان های تلگرام نکرده ولی انتظار می رود که وی در توئیتر خود درباره ی این اقدام اخیر تلگرام و اضافه کردن زبان فارسی به اپلیکیشن پیام رسان مطلبی را منتشر سازد.

اشتراک:

۱ دیدگاه

  1. رضا. میری در

    دمش گرم ولی با این حجم کاربر ایرانی باید زودتر از اینا به زبان فارسی احترام می زاشت